استمداد خواهی خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی اهل سنت کردستان به سازمانهای بین المللی و حقوق بشری دنیا

0
137

نامه استمداد خواهی خانواده های زندانیان عقیدتی اهل سنت که فرزندان آنها وارد چهارمین هفته اعتصاب غذای خود در زندان قزل حصار کرج شدند،از نهادهای بین المللی حقوق بشری خواستار دخالت برای لغو حکم اعدام فرزندانشان شدند.

این نامه استمداد خواهی خانواده ها جهت ارسال به نهادهای حقوق بشری ،برای انتشار در اختیار رسانه ها و اطلاع عموم  قرار داده شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ متن نامه استمداد خواهی خانواده های زندانیان عقیدتی اهل سنت به قرار زیر می باشد:

ما خانواده های زندانیان جمشید و جهانگیر دهقانی ، حامد احمدی ، کمال ملایی که حدود۴ سال نیم است که بچه هایمان در زندان بسر می برند و همیشه تحت شکنجه های شدید روحی و روانی می باشند وهر لحظه در معرض خطر اجرای حکم اعدام قرار دارند .

حالا حدود ۱ سال است که آنها را در زندان مواد مخدر قزل حصار نگهداری می کنند و در شرایط سختی بسر می برند . هر روز به بهانه ای آنها را اذیت می کنند. ما نمی دانیم چرا اصلا در داخل زندان مواد اند. در حالی که طبق قانون خودشان نباید آنجا باشند و باید پیش هم پرونده هایشان باشند.

حالا حدود ۲۵ روز است که دراعتصاب غذا بسر می بردند و شرایط جسمی انها در وضعیت خطر می باشد. خونریزی شدید معده دارند و به علت افت فشار چند بار تا به حال بیهوش شدند و هیچ مسئولی تا حالا پیش آنها نرفته تا به مشکلاتشان رسیدگی کند.ما نمی دانیم به چه جرمی ؟ هر روز یک اتهام به آنها می زنند .

ولی جرم بچه های ما فقط اقلیت مذهبی سنی بودن و کرد بودنشان است و فقط به خاطر عقیدشان زندانند و در این ۴ سال و نیم بچه های مان را هر مدت به یک زندان می برند و نه فقط آنها بلکه ما هم بشدت در شکنجه روحی و روانی بسر می بریم، بخاطروضعیت بچه هایمان . نمی دانیم این صدای مظلومیتمان را چطوری و به کجا برسانیم .

و هر چقدر نامه می بریم حتی به تمام نهادها ، دفتر خامنه ای ، مجلس ، رئیس جمهوری ، قوه قضاییه ، دادستانی چندین بار برده ایم ، تحصن کردیم ولی کسی جواب نمی دهد. و فقط سرکارمان می گذاریم و حالا خیلی نگران وضعیت بچه هایمان هستیم.

تقاضامندیم از تمام نهادهای حقوق بشری بین المللی که نگذارند بچه های ما را اعدام کنند ومورد اذیت و آزار قرار بدهند و بدون تعصب پیگیر پرونده بچه هایمان شوند.و از تمام رسانه ها خواستاریم بدون تعصب صدای مظلومیت ما خانوادها را برسانند و بیانیه مفید صادر نمایند .

با کمال تشکر،

خانواده های زندانیان سیاسی و مذهبی اهل سنت کردستان

۷ آذر ماه ۱۳۹۲

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیگازگرفتگی دختران دانش آموز ، این بار در تهران
مطلب بعدیطرح لوگوی هما، برترین لوگوی خطوط هوایی جهان شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...