استقبال گرم از برد پیت در جشنواره فیلم تورنتو

0
212

حضور برد پیت به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده فیلم “12 سال از عمر یک برده”در جشنواره تورنتو با استقبال روبه‌رو شد.

در حالی که آنجلینا جولی و بچه‌های این زوج سینمایی در استرالیا هستند، برد پیت به عنوان تهیه‌کننده و بازیگر فیلم “12 سال از عمر یک برده” در سی و هشتمین جشنواره فیلم تورنتو حضور یافت.

برد پیت در جشنواره فیلم تورنتو در کانادا این بار با ظاهری متفاوت و در قالب نقشی که در جدیدترین فیلمش یعنی “جنگ جهانی زد” ایفا کرده بود، شرکت کرد.

برد پیت پنجاه ساله که دیگر از نظر ظاهری شباهتی به شخصیت معصوم “جو بلک” یا آشیل قهرمان فیلم “تروآ” نداشت و شبیه تیلر داردن فیلم “کلوپ مشتزنی” نیز نبود، با فیلم “12 سال از عمر یک برده” چهره متفاوتی از خود نشان داده است.

این فیلم که به کارگردانی استیو مک کویین کارگردان سیاهپوست انگلیسی درباره سال های بردگی در آمریکا ساخته شده تاکنون توجه زیادی را به خود جلب کرده است. مایکل فاسبندر بازیگر نقش اصلی فیلم است.

به گزارش سینما خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، این درام تاریخی ۱۲ سال بردگی ساومون نورثاپ را که یک سیاه آزاد بود ولی ربوده شد و به عنوان برده فروخته شد، تصویر می کند. فیلمنامه این فیلم توسط جان ریدلی نوشته شده و چیوِتل اجیوفور نقش سالومون نورثاپ را ایفا می‌کند.

اکران عمومی این فیلم برای ۱۸ اکتبر ۲۰۱۳ در نظر گرفته شده است.

سی و هشتمین جشنواره فیلم تورنتو (TIFF) که از 5 سپتامبر (پنج شنبه 14 شهریور) با نمایش فیلم “پنجمین ایالت” ساخته بیل کاندن با بازی بندیکت کامبربچ در نقش جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی ‌لیکس شروع به کار کرده، 15 سپتامبر (24 شهریور) با نمایش “زندگی جنایی” به کارگردانی دانیل شکتر به کار خود پایان می دهد.