استقبال چینی‌ها فیلم «تربیت اژدها» را 500 میلیون دلاری کرد

0
331

با استقبالی که چینی ها از فیلم «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2» نشان دادند، این فیلم از مرز فروش 500 میلیون دلار عبور کرد.

انیمیشن موفق کمپانی دریم وورکز با این فروش موفق شد تا انیمیشن های موفق دیگری چون «ریو 2» و «فیلم لگو» را در باکس آفیس جهانی پشت سر بگذارد.

انیشمن موفق «چگونه اژدهای خود را تربیتی کنیم 2» تنها در روز افتتاحیه اش در چین فروشی 5.6 میلیون دلاری را ثبت کرد و جایگاه خودش را در میان پرفروش ترین انیمیشن‌های سال تثبیت تر از پیش کرد.

این انیمشین که ادامه قسمت اول انیمیشنی به همین نام است و دین دبیوس آن را کارگردانی کرده، صبح روز پنج شنبه آمار فروشش را در بازار جهانی به 501.8 میلیون دلار رساند. این در حالی است که 170.6میلیون دلار از این فروش در بازار داخلی آمریکا به دست آمده و 331.2 میلیون دلار نیز در بازار بین‌المللی فروش کرده است.

«اژدهای 2» تازه در چین فروشش را آغاز کرده و همین هفته در ایتالیا نیز روی پرده‌های نقره‌ای رفت.

انیمیشن «ریو 2» در مجموع 494 میلیون دلار فروش کرده بود که 131.3 میلیون دلار آن در بازار آمریکا و 362.7 میلیون دلار آن در بازار بین‌المللی بود. فیلم «لگو» کمپانی برادران وارنر هم که پرفروش ترین انیمیشن سال آمریکا شد، 257.7 میلیون دلار در آمریکا و 210.3 میلیون دلار در بازار بین‌المللی فروش کرده بود و در مجموع 468 میلیون دلار به دست آورده بود.

داون توییبین مدیر بازاریابی انیمیشن «اژدها 2» ابراز امیدواری کرد که موفقیت این انیمیشن باز هم ادامه پیدا کند و گفت این انیمیشین رسیدن به نقطه‌های جدید از توانایی تکنیکی برای کمپانی دریم وورکز بوده است.

در انیمیشن ‌«چطور اژدهایتان را تربیت کنید 2» کیت بلانشت و آمریکا فرارا از جمله صداپیشگان آن هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از د رپ،«چطور اژدهای خود را تربیت کنید 1» در سال ۲۰۱۰ اکران شد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده و محصول شرکت دریم ورکز انیمیشن است. داستان این فیلم که بر اساس رمانی از کرسیدا کوول نوشته شده، درباره یک وایکینگ جوان به نام هیکاپ است که در سرزمینش مدام مورد حمله اژدهاها قرار می‌گیرد و مردم این سرزمین (وایکینگ‌ها) شجاعانه به جنگ با اژدها می‌پردازند.