استقبال سناتور گراهام از حمله آمریکا به مواضع گروه نزدیک به جمهوری اسلامی

0
206

سناتور لیندزی گراهام در یک توئیت با قدردانی از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در پاسخگو قرار دادن رژیم جمهوری اسلامی، گفت رژیم جمهوری اسلامی فقط زبان زور را می‌فهمد.

این سناتور جمهوریخواه یکشنبه در توئیتر خود نوشت: از این که می‌بینم آمریکا در واکنش به حمله به نیروهای نظامی آمریکا در عراق ، نیابتی‌های جمهوری اسلامی و حز‌ب‌الله را هدف قرار داده، بسیار خرسندم. جمهوری اسلامی فقط زبان زور را می‌فهمد.

وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا در واکنش به حملات اخیر به نیروهای ائتلاف، پنج موضع گروه «کتائب حزب‌الله» در عراق و سوریه را هدف حملات پدافندی قرار داده است.

سناتور تام کاتن نیز در واکنش نوشت،‌ حملات ایالات متحده به گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی پاسخی موجه به قتل یک آمریکایی است. همچنین، سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو، عضو کمیته‌های روابط خارجی و اطلاعات مجلس سنا، روز یکشنبه هشدار داد که اقدامات جمهوری اسلامی در عراق ممکن است به یک درگیری گسترده‌تر بیانجامد.

صدای آمریکا گزارش داد؛ در بیانیه وزارت دفاع آمریکا به نقل از جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریکا، آمده است: «آمریکا در واکنش به حملات مکرر گروه کتائب حزب‌الله به پایگاه‌های عراقی محل استقرار نیروهای ائتلاف عزم راسخ، پنج موضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه را هدف حملات دقیق پدافندی قرار داد.» در این بیانیه به حمله اخیر کتائب حزب‌الله به یک پایگاه عراق در نزدیکی کرکوک که به کشته شدن یک شهروند ایالات متحده و زخمی شدن چهار تن از نظامیان آمریکایی منجر شد، اشاره شده است.