استفاده از سیستم ردیابی ورزشکاران در المپیک ۲۰۲۰

0
173

کشور ژاپن برای برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کمک شرکت “اینتل” قصد دارد از دوربین‌های سه‌بعدی ردیابی ورزشکاران استفاده کند تا در مسابقات حساس و نزدیک نظیر دو ۱۰۰ متر به کمک داوران بیایند.

“اینتل” قصد دارد سیستمی با عنوان “ردیابی سه‌بعدی ورزشکار”(۳DAT) را به المپیک ۲۰۲۰ برساند.

این شرکت اعلام کرد که سیستم “۳DAT” از ۴ دوربین برای تصویربرداری از ورزشکاران در دو ۱۰۰ متر و سایر مسابقات وابسته به سرعت و حساس استفاده خواهد کرد. سپس الگوریتم‌ها، بیومکانیک حرکات ورزشکاران را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را در صحنه‌های آهسته و تکرارها پخش می‌کنند.

اینتل قبلا وعده‌های بزرگی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو داده است. پیش از این نیز اعلام کرده بود که در حال کار بر روی یک شبکه ۵G برای این بازی‌ها است و شانس خوبی وجود دارد که در مراسم افتتاحیه شاهد نمایش نوری دیگری توسط پهپادها باشیم.

اینتل همچنین اظهار داشت که با کمیته بین المللی المپیک(IOC) کار می‌کند تا آموزش واقعیت مجازی(VR) را به کارمندان بازی‌های تابستانی منتقل کند. این سیستم مدل‌های VR از مکان‌های رقابت ایجاد می‌کند و از تراشه‌های پردازنده Core i۵ اینتل در سیستم تشخیص چهره موسوم به “NeoFace” استفاده می‌شود که برای شناسایی بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این بازی‌ها از جمله ورزشکاران، خبرنگاران و کارمندان به کار گرفته می‌شود.

البته اینتل از فناوری واقعیت مجازی برای بهبود تجربه مشاهده بازی‌های المپیک در گذشته نیز استفاده کرده است، اما خیلی خوب پیش نرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، اکنون این شرکت به خوبی روی این فناوری کار کرده است، اما ما باید تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ صبر کنیم تا ببینیم که آیا تلاش‌های اینتل در سیستم “۳DAT” یا فناوری واقعیت مجازی به تفاوت چشمگیری رسیده است یا خیر.