استرالیا هویت سومین شهروند بازداشتی در ایران را اعلام کرد

0
203

وزارت أمور خارجه استرالیا، روز شنبه ۱۴ سپتامبر، در بیانیه‌ای هویت سومین شهروند استرالیایی بازداشت شده در ایران را شناسایی و اعلام کرد. مقامات استرالیایی، روز چهارشنبه ۱۱ سپتامبر، خبر بازداشت سه شهروند این کشور در ایران را تائید کرده بودند.

هنوز از زمان و دلایل بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران اطلاع دقیقی منتشر نشده است، اما در بیانیه اخیر وزارت أمور خارجه استرالیا، نام سومین شهروند بازداشت شده استرالیایی در ایران، خانم “کایلی مور-گیلبرت” استادیار دانشگاه ملبورن و کارشناس مسائل سیاسی در أمور خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس عنوان شده است. خانم مور گیلبرت، دانش‌آموخته دانشگاه کمبریج و دارای تابعیت بریتانیایی نیز می‌باشد.

در بیانیه وزارت أمور خارجه استرالیا تاکید شده است: خانواده “کایلی مور-گیلبرت”* مراتب قدردانی خود را از دانشگاه ملبورن و دولت استرالیا بدلیل حمایت از آنان در این دوران بسیار دشوار اعلام کرده‌اند.

پیش از این هویت دو تن دیگر از شهروندان استرالیایی بازداشت شده در ایران، جولی کینگ* و مارک فرکین*، اعلام شده بود. خانواده‌های جولی کینگ و مارک فرکین، دو روز پیش، اعلام کردند که این زوج وبلاگ‌نویس و جهانگرد، ساکن غرب استرالیا هستند که به ایران سفر کرده‌اند.

تاکنون به زمان بازداشت این افراد واتهام آنان اشاره‌ای نشده است اما وزیر أمور خارجه استرالیا، هفته گذشته گفته بود کایلی مور-گیلبرت “چند ماه پیش در ایران دستگیر شده است. در حالیکه بنا بر گزارش‌ها، زوج استرالیایی “تنها چند هفته است” که در ایران در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش رادیوفرانسه؛ بنابر اعلام وزارت أمور خارجه استرالیا سفر این زوج استرالیایی هیچ ارتباطی با سفر کایلی مور-گیلبرت به ایران نداشته است.