اردوغان غربی‌ها را سگ خطاب کرد

0
321

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه غرب طی روزهای اخیر ، چهره واقعی خود را بطور آشکار به نمایش گذاشت، گفت: « با اسب به برادران ما هجوم آوردند و احساسات درونی خود را به شکل یورش سگ به سوی هموطنان ما بروز دادند.»

رجب طیب اردوغان در همایش سازمان دیانت ترکیه تحت عنوان «جوایز بین المللی خوبی» با اشاره به جلوگیری دولت های اروپایی از سخنرانی های تبلیغاتی وزرای دولت ترکیه در شهرهای اروپایی، گفت : «زمانی که این حوادث آغاز شد، من بیان کردم که نازیسم مجددا بیدار شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر اردوغان در ادامه اظهارات خود گفت: من تصور می کردم که نازیسم، به پایان عمر خود رسیده است. اما، اشتباه می کردم. نازیسم هنوز سرپاست. اکنون سوال می کنم چگونه می خواهند جلوگیری از ورود وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ما، خواهرم فاطمه سایان به سرکنسولگری ترکیه را در مقابل دنیا توجیه کنند؟

آیا خواهند گفت که ما او را دعوت نکرده بودیم؟ این چه حرفی است؟ هر کس با گذرنامه خود می تواند به هرکشوری برود. من می توانم در چارچوب آزادی بین المللی مسافرت هم به آنجا بروم و هم به عنوان یک دیپلمات می توانم سفر کنم. اما، به علت حاکمیت نازیسم و فاشیسم ، آنها تازمانی که سرکنسول ترکیه وارد عمل نشده بود، به اقدامات خود ادامه دادند و در تمامی تماس های تلفنی تاکید کردند باید وزیر ما ، هلند را ترک کند.»

اردوغان گفت : «اگر هلند می‌خواهد روابط دو کشور را فدای انتخابات روز چهارشنبه خود کند، بداند که تاوان این کار را نیز خواهد پرداخت.» رجب طیب اردوغان گفت : « خانم فاطمه سایان کایا به عنوان یک مادر، برای اصلاح رفتار آنها هر کاری انجام داد و نهایتا به او توصیه کردیم آنجا را ترک کند و او هم از آنجا خارج شد. او پیش از اخراج نیز به مدت یک ساعت و نیم در داخل اتومبیل ماند و پیشنهاد آنها را برای صرف چایی و قهوه هم رد کرد و در توقفگاه خودرو نیز یک ساعت و نیم انتظار کشید. این مقاومت خیلی مهم است. خیلی مهم است.»

اردوغان افزود : « ببینیم در روز چهارشنبه ( روز انتخابات در هلند) چه روی خواهد داد؟ کسانی که این کار را علیه ۲۵۰ هزار نفر ترک ساکن هلند انجام دادند، بدانند برادران ما نیز حرکت متقابل آن را انجام خواهند داد. » رییس جمهوری ترکیه افزود : « حرکت اروپا به سوی نژادپرستی را ببینید. چرا نژادپرستی؟ چرا تفرقه و انحصارطلبی؟ ای اتحادیه اروپا، در کجا ایستاده ای؟ از انتقادات رجب طیب اردوغان در مورد اتحادیه اروپا ناراحت می‌شوند. در آینده هم ناراحت خواهید شد. تلویزیون دولتی آلمان، برنامه دروغ پخش می کند. آنها بسته ۱۸ ماده ای ما ( برای تغییر قانون اساسی) را بطور دروغ و نادرست تبیین می کنند.

تلویزیون دولتی آلمان می گوید ما ( به این همه پرسی)، «نه» می گوییم. به تو چه؟ من هم می گویم کسانی که در ترکیه ( به همه پرسی) «بله» می گویند، مقاومت می کنند. پس از انتخابات چهارشنبه در هلند و همچنین پیش از آن، واکنش نشان خواهیم داد. زیرا، این رفتار هلند نباید بی‌پاسخ بماند. عاملان بی ادبی به وزیر من، به وزیر امور خارجه من ، به وزیر اقتصاد من، به نمایندگان مجلس ما ، تاوان این کار را خواهند داد. کسانی که با اسب به برادران من در هلند حمله کردند و احساسات درونی خود را به شکل یورش سگ به سوی هموطنان من بروز دادند، تاوان این کار را خواهند داد. خیلی از اینها ، شهروند هلند هستند. یکی از آنها گفت که ترک‌ها باید اینجا را ترک کنند. نه خیر! آنها شهروندان آنجا هستند و آنجا را ترک نخواهند کرد. فعالیت آنها گسترش نیز خواهد یافت. (هلندی ها) تاوان این کار را هم خواهند پرداخت و دیپلماسی را هم یاد خواهند گرفت. دیپلماسی بین المللی را نیز خواهند آموخت.»

اردوغان افزود : « ر هفته گذشته شورای ملی فرهنگ را با شعار «ترکیه در راستای خوبی در جهان» تشکیل دادیم و در ماه گذشته نیز من به عنوان رییس جمهوری به برادرانمان در خارج از کشور گفته بودم که تعطیلات خود را در ترکیه سپری کنید. باز هم، همین را از شهروندانمان در آلمان ، هلند و فرانسه می خواهم. در این میان ، از فرانسه تشکر می کنم. زیرا ، فرانسه به این بازی‌کثیف وارد نشد. فقط از برادران خود در کشورهایی که این رفتارهای زشت در آنجا انجام شد، دعوت می‌کنم با همسایگان خود به ترکیه بیایند تا مهمان‌نوازی و میزبانی را ببینند. مهمانانی که به ترکیه می‌آیند شاهد مهمان‌ نوازی و دوستی ما خواهند بود.» اردوغان افزود :« غربی‌ها هر کاری بکنند نمی‌توانند از خونریزی، ظلم و سرافکندگی های گذشته خود، رهایی یابند. ما با افتخار ناشی از ادای وظیفه انسانی در سوریه، یمن و عراق به راه خود ادامه خواهیم داد. بدون هیچ لکه سیاهی در تاریخ و با سربلندی به فعالیت خود در آفریقا، جایی که از اروپا فقط با خاطره استعمار و کشتار جمعی یاد می‌شود، ادامه خواهیم داد.»

مطلب قبلیپاسخ کنایه‌ای علی مطهرى به شریعتمداری
مطلب بعدیزیرزمین‌خواری در بهارستان!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...