ارتش اسرائیل یک پهپاد جمهوری اسلامی را منهدم کرد

0
144

نیروی نظامی اسرائیل اعلام کرده که یک پهپاد ایران را هدف قرار داده است. در عین حال خبر می‌رسد که ارتش سوریه نیز یک جنگنده اف­۱۶ نیروی هوایی اسرائیل را سرنگون کرده است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۱۰ فوریه از انهدام یک پهپاد جمهوری اسلامی از سوی ارتش اسرائیل خبر داد. بنا بر اظهارات مسئولان ارتش اسرائیل این پهپاد از یکی از مراکز تحت کنترل جمهوری اسلامی در سوریه پرواز کرده بود.

مقامات نظامی اسرائیل اعلام کرده‌اند که این پهپاد وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود. افزون بر آن، نیروی هوایی اسرائیل، منطقه تحت کنترل جمهوری اسلامی در سوریه را مورد حمله قرار داده است.

سرنگونی جنگنده اسرائیلی

یک جنگنده اف­۱۶ اسرائیل نیز در جریان عملیات نظامی در خاک اسرائیل توسط ارتش سوریه سرنگون شده است.

ارتش سوریه از سرنگونی چند جنگنده اسرائیلی در جریان این حملات خبر داده اما ارتش اسرائیل این را تکذیب می‌کند.

بر اساس خبر رویترز، جنگنده اف­۱۶ سرنگون شده، در خاک اسرائیل سقوط کرده ولی خلبانان آن زنده هستند. رویترز در خبر خود به حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی از دولت اسد و همچنین از حزب‌الله لبنان اشاره کرده است.

سایت خبری “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه اول تلویزیون آلمان در گزارشی پیرامون سقوط این جنگنده اسرائیلی، از حملات مکرر نیروی هوایی اسرائیل به مواضع اسد در نزدیکی دمشق ظرف چند روز گذشته خبر داده است.

به گزارش دویچه وله؛ هدف یکی از این حملات، مرکز پژوهشی و تحقیقاتی دولت اسد بوده است. گزارش‌های منتشر شده از آن حکایت دارند که وظیفه این مرکز تولید جنگ‌افزارهای شیمیایی بوده است. پیش از آن نیز گزارش‌هایی مبنی بر کاربست جنگ‌افزارهای شیمیایی از سوی ارتش سوریه مطرح شده بود.