ارتش اسرائیل از زندگی فرزندان مقامات جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر نوشت

0
217

ارتش اسرائیل در چندین توئیت به زبان فارسی به فساد مالی رژیم جمهوری اسلامی اشاره کرده و از چند تن از فرزندان مقامات جمهوری اسلامی که در کشورهای دیگر، از جمله آمریکا زندگی می کنند، نام برده است.

صفحه فارسی توئیتر ارتش اسرائیل، موسوم به «ارتش دفاعی اسرائیل به فارسی» که پیشتر از انتشار مطالبی درباره فرزندان مقامات جمهوری اسلامی خبر داده بود، روز چهارشنبه ۴ دی ماه در چندین توئیت به فساد مالی رژیم جمهوری اسلامی اشاره کرد و نوشت «رژیم جمهوری اسلامی به شدت تحت تأثیر فساد مالی است که باعث پخش پستها و بودجه ها بین قوم و خویش و نزدیکان میشود.»

در ادامه آمده است که «افزایش دخالت مقامات ارشد سپاه در اقتصاد و بنیادهای مالی به اصطلاح خیرخواهانه» از جمله عواملی است که باعث «موج انتقادات عمومی» بر این رژیم می‌شود.

در توئیتی دیگر به مشکلات اقتصادی مردم ایران اشاره شده و ارتش اسرائیل در این صفحه نوشته است که «هلند، ترکیه، چین، ایالات متحده، مالزی، سوئد، کانادا و دانمارک که گویا محل زندگی خانواده های این مقامات می باشد.»

اما ارتش اسرائیل به چند نفر از فرزندان مقامات جمهوری اسلامی اشاره کرده و نوشت که «دختر برادر رئیس جمهور روحانی نیز در دانشگاه کلمبیا تحصیل کرده و از سال ۲۰۱۴ در لندن مشغول به کار است. همچنین فرزند سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده.»

پسر محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی، نیز از دیگر مواردی است که ارتش اسرائیل در این صفحه به آن اشاره کرده و نوشته است که او در خارج از کشور زندگی می کند.

همچنین در این صفحه آمده است: «پسر رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در سال ۲۰۱۴ هم به هیئت صدا و سیما در برزیل پیوست، گرچه او هیچ نقشی در این سازمان ندارد. نمونه دیگر فرزند محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی است که در دانشگاه نیویورک تحصیل کرده.»

به گزارش صدای آمریکا؛ در صفحه توئیتر فارسی ارتش اسرائیل یک نظرسنجی با طرح این سوال که «آیا تا به حال از خود پرسیده اید که بستگان و اعضای فاسد رژیم به کدام کشوری برای تفریح و تحصیل سفر می کنند؟» نیز گذاشته که بیشتر کاربران گزینه ایالات متحده را انتخاب کرده اند.