ادی مورفی برنده جایزه طنز «مارک تواین»

0
142

جایزه طنز مارک تواین به ادی مورفی کمدین مشهور رسید.

 این کمدین به دنبال ویل فارل و ریچارد پریور به عنوان برنده جایزه طنز مرکز کندی در واشنگتن انتخاب شد.

وی که به عنوان برنده جایزه مارک تواین ۲۰۱۵ که برای طنز آمریکایی اهدا می‌شود انتخاب شده، اولین ستاره سینماست که در چهار سال اخیر این جایزه معتبر را به خانه می‌برد.

این جایزه پیش از این در سال ۲۰۱۱ به ویل فارل و در سال ۲۰۱۰ به تینا فی اهدا شده بود. دو سال گذشته بازیگران تلویزیون جی لنو و کارول برنت این جایزه را دریافت کرده بودند. ریچارد پریور، ووپی گلدبرگ و استیو مارتین از برندگان سال‌های دورتر این جایزه بوده اند.

مورفی ۵۴ ساله در وب سایت خودش نوشت: واقعا از این که از سوی مرکز کندی چنین افتخاری نصیبم شده و به گروه دریافت کنندگان قبلی این جایزه پیوسته‌ام، خوشحالم.

این بازیگر که زمانی برای حضور در شوهای طنز شبانه تلویزیونی شهرت داشت در دهه ۱۹۸۰ با بازی در فیلم‌های پرفروشی چون «پلیس بورلی هیلز» شهرت جهانی کسب کرد. او در سال ۱۹۹۶ در کمدی «پروفسور ناتی» و سپس برای صدای الاغ انیمیشن «شرک» محبوب‌تر از همیشه شد. او که فیلم‌های ناموفقی مثل کمدی علمی تخیلی «ماجراهای پلوتو نش» را در سال ۲۰۰۲ تجربه کرد، قرار است بار دیگر در نقش اکسل فولی و در چهارمین قسمت «پلیس بورلی‌هیلز» بازی کند.

 به گزارش مهر به نقل از گاردین، مورفی در مراسم رسمی اهدای این جایزه که در مرکز جان اف کندی در تاریخ ۱۸ اکتبر برگزار می‌شود، جایزه خود را دریافت خواهد کرد.