ادامه اعتراضات و اعتصابات گسترده در سراسر ایران

0
113

در پی انتشار فراخوان‌هایی برای اعتراض و اعتصاب در روزهای 14، 15، 16 آذر، تصاویر و گزارش‌هایی از تعطیلی کسب‌وکارها در نقاط مختلف ایران منتشر شده است.

بر اساس گزارش‌های رسیده، کسبه و بازاریان در بازار چراغ برق، لاله‌زار و ستارخان تهران دوشنبه 14 آذر، اعتصاب کرده و محل کسب خود را تعطیل کردند.

کسبه و مغازه‌داران در مناطق کردنشین از جمله جوانرود، مریوان، دیواندره، سقز، ارومیه و پاوه، نیز امروز اعتصاب کرده‌اند.

بازاریان شیراز نیز در پی فراخوان از پیش اعلام شده اعتصاب کرده و محل کسب خود را تعطیل کردند.

به گفته منابع محلی، کسبه شهر چابهار در سیستان و بلوچستان در بلوک بازار و همچنین بازاریان نوبندیان و دشتیابی به فراخوان اعتصاب سراسری در کل کشور پیوسته و مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

العربیه نوشت؛ گزارش‌ها حاکی از اعتصاب کارگران در برخی نقاط ایران است.

خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران فارس، نیز اعلام کرد که رستوران و جواهرفروشی علی دایی، ستاره تاریخ فوتبال جهان به دلیل تعطیلی در روزهای 14 تا 16 آذر پلمپ شد. فارس علت پلمپ را همراهی دایی با فراخوان‌های اعتصاب علیه جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

«شوراى سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت»، با انتشار تصاویری از اعتصاب کارگران پیمانکار شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی معشور (ماهشهر) برای دومین روز متوالی خبر داد.

این شورا روز گذشته نیز از اعتصاب 500 کارگر پیمانی پایانه و مخازن پتروشیمی ماهشهر به دلیل عدم افزایش دستمزد و اجرای طبقه بندی مشاغل، عدم پرداخت حق بهره‌برداری و پاداش و اعمال تبعیض علیه کارگران خبر داده بود.

در همین راستا، جمعی از هنرمندان، ورزشکاران با اعتصابات سراسری ابراز همبستگی کرده‌اند.