ادامه استقرار و جابجایی شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی در مرز سوریه با عراق

0
224

فعالان دید‌بان حقوق بشر سوریه گزارش دادند در منطقه غرب فرات که تحت کنترل شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی است این گروه‌ها به عملیات «استقرار مجدد» در مناطق تحت کنترل خود؛ به‌ویژه شهر البوکمال و اطراف آن در نزدیکی مرز سوریه و عراق در حومه شرقی دیرالزور در محدوده‌ای که به «جاده قاسم سلیمانی» معروف است، ادامه می‌دهند تا از حملات پهپادهای ناشناس در امان بمانند.

بنا به این گزارش، شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی در راستای اقدامات پیشگیرانه و عملیات استتار در حال جابجایی نیرو، تجدید مواضع، جابجا کردن سلاح و مهمات از زاغه‌ها و انبار کردن آنها در دیگر مناطق هستند تا مبادا در حملات پهپادی «ناشناس» مورد هدف قرار گیرند.

این حملات پهپاد ناشناس طی ۷۰ روز گذشته، ۱۱ هدف متعلق به شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی را در مناطق مختلف سوریه منهدم ساخته و ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

دیدبان حقوق بشر سوریه، ۹ مورد حمله به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی را در بازه زمانی چهارم سپتامبر گذشته تا اواسط ماه جاری، ثبت کرده بود که یکی از آنها در منطقه المیادین و بقیه همه در منطقه‌ استراتژیک البوکمال اتفاق افتاد.