احمد خاتمی: عکس‌های خشن از چهره من فتوشاپ است

0
1230

احمد خاتمی٬ امام جمعه تهران گفته که انتشار تصاویر «خشن» از وی «فتوشاپ» است و افزوده «نامردی تیتر زد که من گفتم حجاب خون می‌خواهد.»

خاتمی افزوده «بیش از ۹۰ درصد حرف‌هایی که از من در فضای مجازی نقل می‌شود فقط برای تخریب چهره من است.»

به گزارش دیگربان، مهمترین اظهارات خاتمی در گفت‌و‌گو با برنامه «بدون تعارف» بخش خبری ۲۰:۳۰

* {در پاسخ به این سوال که آدم بی‌تعارفی هستید یا تعارفی}: فکر می‌کنم در عرصه سیاسی جز آدم‌های شفاف هستم و پیچیدگی ندارم.

*در هیچ یک از این تشکیلاتی که اسمشان را اصولگرا می‌نامند نیستم٬ آنچنان که در هیچ یک از تشکیلات اصلاح‌طلبان هم نیستم.

* {در پاسخ به این سوال که فضا در مورد شما دوقطبی است}: به افرادی که سیداحمد خاتمی را نمی‌شناسند می‌گویم مواضع و حرف‌های خاتمی را از نزدیک بشنوند بعد هم قضاوت کنند.

*بیش از ۹۰ درصد حرف‌هایی که از من در فضای مجازی نقل می‌شود فقط برای تخریب چهره من است. مثلا اینکه اگر زنی در حال شیردادن بچه موسیقی گوش دهد بچه‌اش زنازاده می‌شود، این یک مسلمان می‌توانند چنین حرفی بزند که منِ خاتمی بگویم؟

*از این دروغ‌ها مفصل گفتند مثل اینکه من گفتم واحد پول ایران ریال نباشد.

* {در پاسخ به این سوال که آیا واقعا گفته‌اید برای حجاب باید خون ریخت}: من در مورد حجاب در سالگرد شهادت شهید بهشتی گفتم من می‌بینم این بدحجابی‌ها و بی‌حجابی‌ها کار را به جایی می‌رساند که برای برداشتن این مفاسد خون‌های پاکی چون شهید بهشتی بر زمین ریخته خواهد شد. نامردی تیتر زد که من گفتم حجاب خون می‌خواهد.

*من یک تلنگر زدن به بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها را اگر برخلاف قانون باشد خلاف شرع می‌دانم. کارهای بی‌رویه را از بد حجایی هم بد‌تر می‌دانم. آن وقت من می‌گویم خون می‌خواهد؟ یک خط این است که سیداحمد خاتمی را یک چهره خشن و دعوایی و عبوس نشان دهند این تحریف است.

* {در پاسخ به این سوال که چرا در بیشتر عکس‌ها و تصاویر شما قیافه باابهت و خشمگینی دارید}: این عکس‌ها از چهره من فتوشاپ است و درست کردند، مثلا آن عکسی که چشمم زده بیرون فتوشاپ است. برخی عکس‌های خشمگین زمانی است که من مواضع عربستان و منطقه گرفتم. آنهایی که شیطنت می‌کنند دوربین‌هایشان آماده آن لحظه است.

*امامان جمعه هیچ حقوقی نمی‌گیرند٬ یعنی ائمه جمعه تهران هیچ و مطلقا پول نمی‌گیرند. افتخار می‌کنیم که به این سفتی می‌گوییم هیچ. اروپایی‌ها من را تحریم کردند و از اولین تحریم‌های اتحادیه اروپا بودم گفتم من فقط یک کارت دارم که شهریه‌ام را آنجا می‌ریزند می‌خواهند این کارت را تحریم کنند. اعضای مجلس خبرگان هم مطلقا حقوق نمی‌گیرند ولی نزدیک عید یک هدیه‌ای داده می‌شود.

*یک خانه در قم دارم. دفتر کار و مراجعات من همه آنجاست٬ این مایملک من است.