احتمال پرتاب “استارشیپ SN20” در ماه آینده

0
204

ایلان ماسک در توییتی از احتمال پرتاب “استارشیپ SN20” خبر داد.

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده که فضاپیمای “استارشیپ SN20” شرکت اسپیس‌ایکس که ساخت آن در تگزاس جنوبی در حال انجام است و پیشرفت‌هایی اساسی در ساخت اجزای اصلی آن از جمله سکوی پرتاب صورت گرفته و موتورهای رپتور آن متصل شده است، آماده انجام پرواز مداری در ماه آینده است.

تک‌کرانچ نوشت؛ اسپیس‌ایکس برای انجام این ماموریت نیاز به دریافت تاییدیه از اداره هوانوردی فدرال دارد، همانطور که برای آزمایش‌های قبلی نیز آن را دریافت کرده بود.

اداره هوانوردی فدرال از اسپیس‌ایکس می‌خواهد تا تمامی اقدامات امنیتی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که در صورت بروز خطا در هنگام پرتاب، کمترین خطر ایجاد شود. در این مرحله بروز خطا غیرمحتمل نیست. تاکنون چندین نمونه از استارشیپ‌های این شرکت منفجر شده است. اگرچه استارشیپ موفقیت‌هایی نیز داشته است از جمله اتمام یک ماموریت پرواز در ارتفاع بالا و فرود کنترل شده روی سکوی پرتاب.

رسانه‌های علمی نوشتند؛ هدف بعدی اسپیس‌ایکس پرواز موشک سوپرهوی و استارشیپ بر فراز مدار زمین و در فضا است. همانطور که ایلان ماسک اعلام کرده این شرکت برای انجام چنین ماموریتی آماده است اما دریافت تاییده از اداره هوانوردی فدرال ممکن است بیش از یک هفته به طول  بیانجامد.