اثر اصغر فرهادی نامزد بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب

0
323

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود روز دوشنبه نامزدهای جوایز گلدن گلوب را اعلام کرد.

نامزدهای دریافت هفتاد و نهمین دوره از جوایز گلدن گلوب از سوی اسنوپ داگ، خواننده سبک رپ معرفی شدند. فیلم‌های «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون و «بلفاست» ساخته کنت برانا بیشترین تعداد نامزدی را در رشته‌های مختلف کسب کردند. این دو فیلم هر کدام در مجموع در هفت رشته نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شدند.

فیلم «قهرمان» اثر اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی نیز یکی از پنج فیلمی است که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی در مراسم گلدن گلوب شده است. فیلم‌های «ماشین من را بران» از ژاپن، «کوپه شماره ۶» از فنلاند، «دست خدا» از ایتالیا و «مادران موازی» از اسپانیا رقبای فیلم جدید اصغر فرهادی خواهند بود.

«وراثت»، سریالی که از شبکه «اچ بی او» پخش می‌شود در میان سریال‌های تلویزیونی بیشترین نامزدی را برای جوایز گلدن گلوب کسب کرد. این سریال درام در مجموع نامزد دریافت پنج جایزه شد. سریال‌های «تد لاسو» و «برنامه صبحگاهی» با نامزدی برای چهار جایزه پس از «وراثت» بیشترین نامزدی را در رشته‌های مرتبط با رسیال‌های تلویزیونی به دست آوردند.

یورونیوز نوشت؛ سریال «بازی مرکب» (اسکوئید گیم) محصول نتفلیکس که با استقبال زیادی در سطح جهان روبرو شد یکی از پنج نامزد جایزه بهترین سریال درام است.

فیلم درام عاشقانه و موزیکال «داستان وست ساید» اثر استیون اسپیلبرگ یکی از پنج نامزد جایزه بهترین فیلم موزیکال و کمدی است. این فیلم پس از اثر مشهور رابرت وایز به همین نام دومین اقتباس بلند از نمایشنامه موزیکال «داستان وست ساید» است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید