اتهام جدید دراویش: تشکیل گروه ترویستی علیه نظام..!

0
350

در جلسه بازپرسی صبح امروز در دادگاه انقلاب شیراز، اتهاماتی با عناوین: «تشکیل گروه ترویستی علیه نظام»، «شرکت در تجمعات به قصد براندازی»، «محاربه با خدا» و «حمل سلاح غیر مجاز» به ۴ تن از دراویش بازداشتی شهرستان کوار منتسب شد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از مجذوبان نور؛ پس از گذشت نزدیک به دو سال از تظاهرات غیرقانونی و ایجاد درگیری علیه دراویش در کوار که منجر به کشته شدن یک درویش با گلوله جنگی و بازداشت و زندانی شدن ده ها تن از دراویش در زندان های مختلف شد، همچنان این دراویش هستند که در معرض اتهامات غیر معقول و واهی قرار گرفته به بهانه های مختلف احضار و بازجوی می شوند.

صبح امروز جلسه بازپرسی، موسوم به آخرین دفاع آقایان: محسن اسماعیلی، سیدابراهیم بهرامی، محمدعلی صادقی و محمدعلی دهقان از دراویش محبوس در زندان عادل آباد در شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب شیراز توسط قاضی واعظی و با وکالت کامران صادقی از دراویش گنابادی برگزار و اتهاماتی با عناوین: «تشکیل گروه ترویستی علیه نظام»، « شرکت در تجمعات به قصد براندازی»، «محاربه با خدا» و «حمل سلاح غیر مجاز» به این دراویش منتسب شد. این دراویش با شنیدن این اتهامات آنها را واهی و بی اساس خواندند.

این ۴ درویش که در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال جاری در کوار بازداشت شدند، مدت یک ماه را در بازداشتگاه اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ تحت بازجویی های شدید توام با فشار و ضرب و شتم قرار گرفتند. حتی عکس های خانوادگیشان را برای ایجاد ارعاب و وحشت و گرفتن اعتراف هنگام بازجویی به آنها نشان داده و با توهین به اعتقادات این افراد و بزرگان سلسله طریقتی نعمت اللهی گنابادی و تهدید محکومیت به اعدام و به دار آویخته شدن شرایط سخت روحی را به آنها متحمل کردند. این فشار ها و برخوردهای منجر به ایجاد ناراحتی هایی همچون کمر درد و حتی بروز مشکلات عصبی برای یکی از دراویش گنابادی شده است که اعزام به مراکز درمانی را برای آنها ضروری کرده است.

در شهرویور ماه سال ۹۰ نیروهای تندرو در مقابل خانه های دراویش شهرستان کوار تجمع و با شعارهای توهین آمیز علیه دراویش باعث ایجاد درگیری شدند، پس از این درگیری که منجر به شهادت یک درویش با گلوله جنگی و زخمی شدن ده ها درویش شد، سیر بازداشت، محاکمه و فشار بر دراویش این منطقه افزایش یافت به طوری که در شش ماهه‌ی دوم سال ۱۳۹۰ و شش ماهه‌ی اول سال ۱۳۹۱، بیش از ۱۰۰ تن از دراویش شهرستان کوار مورد بازداشت، ضرب و شتم و محاکمه قرار گرفته و هم اکنون پس از گذشت نزدیک به دو سال همچنان بازداشت ها ادامه دارد، در حالی که با مسبین ایجاد درگیری علی رغم شکایت های مکرر دراویش هیچ گونه برخورد قانونی و قضایی صورت نگرفته است.