اتهام‌زنی عجیب حسن عباسی به روحانی به همراه فیلم

0
172

حسن عباسی گفته حسن روحانی در سال ۱۳۶۵ در جلسه‌ای محرمانه با مقام‌های اسرائیلی علیه روح‌الله خمینی سخنان بی‌سابقه‌ای ایراد کرده است.

به گزارش تارنمای دیگربان؛ عباسی این مطلب را ۲۵ فروردین امسال طی سخنانی در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر بیان کرده است.

سایت «خرداد» در این رابطه نوشت: عباسی در برنامه‌ای در دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه «در سال ۱۳۶۵ دو سال مانده به آخر جنگ در هتل پاریزین پاریس جلسه‌ای برگزار می‌شود»، مدعی شده است که «دو نفر از ایران از مجلس شورای اسلامی وقت و یک نفر ظاهرا آمریکایی که اخیرا معلوم شده مشاور ضدتروریسم نخست‌وزیر وقت اسرائیل بوده است، جلسه‌ای برگزار می‌کنند».

در تصاویری که عباسی در این جلسه منتشر کرده، وی همچنین مطرح نمود که «حسن روحانی در آن جلسه از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل خمینی شکایت می‌کند»، ادامه داده است: ابتدا خبر این جلسه در روزنامه‌های اسرائیلی به زبان عبری منتشر می‌شود و سال گذشته بعد از ۲۷ سال، اسرائیلی‌ها این مسئله را به زبان انگلیسی منتشر می‌کنند. سوال من این است که چه طور به این مذاکرات هسته‌ای اعتماد کنیم؟ با توجه به این ادعایی که در این سند شده است چه طور به این مذاکرات فعلی اعتماد کنیم؟

عباسی گفت: به نظر من اسرائیلی‌ها می‌خواهند دولت ما را زمین بزنند. می‌خواستند دولت ما را مسئله‌دار کنند. لذا ما نسبت به این مسئله تردید داریم. اما دولت موضع خود نسبت به این مسئله را روشن کند. آیا این نشست آن روز برگزار شده است یا خیر؟ در ۱۳۶۵ در هتل پاریزین پاریس مقامات دولت جمهوری اسلامی با اسرائیلی‌ها دیدار داشته‌اند یا خیر؟ دولت رسما بیانیه بدهد و مشخص کند. چه میزان حرف‌هایی که اینجا علیه امام زده شده است واقعیت دارد؟ اگر این گزارشی که اسرائیلی‌ها منتشر کردند حتی یک درصد صحت داشته باشد، دولت باید مشخص کند که مذاکره‌کنندگان چه نسبتی با این قضیه دارند؟ حرف‌هایی که ۲۷ سال پیش با اسرائیلی‌ها در مورد امام و انقلاب و اعتدال‌گرایی زده شده، چه معنایی دارد؟ امیدواریم دولت تکذیب کند.