ابراز تاسف مهدی کروبی از اعتصاب غذای مهدی خزعلی: فرزندان این کشور برای بدیهی ترین حقوق خود راهی جز این نمی بینند

0
431

در پی اعتصاب غذای مهدی خزعلی در زندان، خانواده مهدی کروبی از وی خواستند تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد.
به گزارش سحام، در پیامی که خانواده آقای کروبی منتشر کرده اند، از اظهار تاسف مهدی کروبی پس از شنیدن خبر این اعتصاب غذا سخن گفته شده و آمده است: “در ملاقات شب گذشته وقتی عزیز در حصرمان از اعتصاب غذای شما مطلع شدند از اینکه فرزندان این کشور برای بدیهی ترین حقوق خود راهی جز توسل به این شیوه را نمی بینند اظهار تأسّف بسیار کردند.’

روز یکشنبه،‌ کانال تلگرامی سرای قلم خبر داد که مهدی خزعلی بعدازظهر آن روز در مقابل دفتر کارش بازداشت و به زندان اوین انتقال داده شده است. وی در لحظه بازداشت اعلام کرده بود که از همان لحظه اعتصاب خشک کرده و لب به آب و غذا نخواهد زد.

متن کامل پیام خانواده مهدی کروبی به شرح زیر است:

برادر گرامی آقای دکتر خزعلی
پیام آزادی خواهی و حق طلبی شما که در این چند سال مصائب متعددی را تحمل کردید، همگان شنیدند. ایستادگی و مقاومت تان در جهت مطالبه حقوق مشروع تان را می ستائیم اما نگران وضعیت سلامتی تان هستیم.
در ملاقات شب گذشته وقتی عزیز در حصرمان از اعتصاب غذای شما مطلع شدند از اینکه فرزندان این کشور برای بدیهی ترین حقوق خود راهی جز توسل به این شیوه را نمی بینند اظهار تأسّف بسیار کردند.
در آستانه سالگرد انقلابی هستیم که بنا بود استقلال و آزادی را برای همه ی آحاد مردم به دور از تبعض و نابرابری، توامان به ارمغان آورد اما زیادخواهی اصحاب قدرت و آلوده شدن آنان به زینت های زودگذر دنیای فانی، نه تنها انقلابیون و بهترین فرزندان این کشور را در بند کرده بلکه با بی تدبیری تمام بستر رنج و گرفتاری برای تمامی مردم فراهم آورده است. می دانید و می دانیم که آینده این کشور متعلق به ملت بزرگ ایران است. ظلم و ستم رفتنی است، این وعده برگشت ناپذیر الهی ست.
سلامت و تندرستی شما و دیگر آزادی خواهان از جان گذشته را برای ساختن فردایی بهتر، به دور از حب و بغض و کینه و نفرت خواستاریم. با شکستن اعتصاب غذا دوستان و خانواده گرامی تان را از این نگرانی خارج سازید.

والسلام
خانواده مهدی کروبی

مطلب قبلیمطهری در جمع خبرنگاران: تاریخ دیدار با محصوران هنوز قطعی نشده است؛ آشتی ملی برای همه دوره‌ها ضروری است
مطلب بعدیوزیر نفت در جمع خبرنگاران: روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌‌شود
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...