ابراز تاسف ریدلی اسکات از اینکه «بلید رانر ۲»را کارگردانی نمی‌کند

0
135

ریدلی اسکات که درگیر ساخت «بیگانه: کاونِنت» است نمی‌تواند قمست بعدی «بیلد رانر» را جلوی دوربین ببرد.

 ریدلی اسکات که پس از مدت‌ها انتظار قصد دارد «بیگانه: کاونِنت» را جلوی دوربین ببرد از این که نمی‌تواند کارگردانی قسمت چهارم «بلید رانر» را بپذیرد، ابراز تاسف کرد و این به این معنی است که اسکات فقط نویسنده فیلمنامه «بلید رانر ۲» است و دنیس ویلنوو هم مسئولیت کارگردانی‌اش را بر عهده خواهد داشت.

او در مصاحبه‌ای اعلام کرد: دلمان می‌خواست قسمت بعدی «بلید رانر» را هم دست بگیریم، گرچه این کار روی کاغذ عملی شده، اما حالا درگیر کار دیگری هستیم.

این کارگردان که تنها ۲ سال با ۸۰ سالگی فاصله دارد، به تازگی جزییات ساخت ادامه «بیگانه: کاونِنت» را اعلام کرد و حالا اولین بخش از ادامه این سه‌گانه را به دست خواهد گرفت.

وی تایید کرد که می‌خواهد دو فیلم دیگر در ادامه داستان «پرومتئوس» بسازد تا داستان «بیگانه: کاوِنِنت» را دنبال کند و بعد از خط داستانی «پرومتئوس» به داستان اولیه فیلم اصلی‌ سال ۱۹۷۹ «بیگانه» برسد.

«کاوننت» قرار است اولین ادامه بر داستان «پرومتئوس» باشد و ماجرای پیش از آن را تصویر کند. فیلم جدید داستان افرادی را تعریف می‌کند که سوار سفینه‌ای به نام کاوِنِنت (پیمان) هستند و چیزی را کشف می‌کنند که فکر می‌کنند یک بهشت دست‌نخورده است اما در نهایت متوجه می‌شوند جهانی تیره و خطرناک است.

مراحل فیلمبرداری «بیگانه: کاوننت» از ماه مارس در سیدنی آغاز خواهد شد و مایکل فسبندر دوباره در نقش دیوید که در فیلم «پرومتئوس» آن را بازی کرده بود ظاهر می‌شود.

اسکات در عین حال این را هم گفت که فیلم «بلید رانر ۲» را خودش تهیه خواهد کرد و فیلم در بوداپست که «مریخی» آنجا فیلمبرداری شده بود و همچنین پکن ساخته خواهد شد.

به گزارش مهر به نقل از اسکرین دیلی، ریدلی اسکات با فیلم «مریخی» با بازی مت دیمون در نقش فضانوردی که در مریخ جا مانده نزدیک به ۵۵۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد و با نقدهای خوب منتقدان هم روبه رو شد.