آیدا پناهنده برنده جایزه گوزن طلایی ژاپن شد

0
237

فیلم سینمایی «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده در پنجمین دوره فستیوال «نارا»‌ی ژاپن موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره و تندیس شیکای (گوزن) طلایی شد.

فستیوال بین‌المللی فیلم نارا، هر دو سال یکبار  در شهر نارا،  پایتخت باستانی ژاپن قدیم، برگزار می شود. دبیر این فستیوال نوامی کاواسه، فیلمساز زن برجسته ژاپنی است که جایزه بزرگ فستیوال فیلم کن ۲۰۰۸ را در کارنامه خود دارد.

 گفتنی است در پنجمین دوره  این  فستیوال که از هفدهم تا بیست و دوم سپتامبر برگزار شد، ازمیان ۱۷۰۰ فیلمی که به این جشنواره فرستاده شده بود، هشت فیلم از کشورهای آمریکا، سوییس، آلمان، چین، فیلیپین نروژ، ژاپن و ایران برای حضور در بخش مسابقه بین‌الملل پذیرفته شدند.

فیلم سینمایی «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده در دو سانس به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان همراه شد و سرانجام درمراسم اختتامیه، هیئت داوران، بالاترین جایزه این جشنواره  موسوم به شیکای (گوزن) طلایی را به آیدا پناهنده کارگردان فیلم سینمایی «ناهید» اهدا کردند.

شایان ذکر است جایزه نقدی این جشنواره، کمک مالی به فیلم بعدی فیلمساز است.

به گزارش خبرآنلاین؛ پخش بین المللی فیلم سینمایی ناهید را شرکت نوری پیکچرز با مدیریت کتایون شهابی به عهده دارد. این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و تهیه کنندگی بیژن امکانیان بوده است.