آیا «تام هاردی» بازیگر «جیمز باند» می‌شود؟

0
311

«تام هاردی» بازیگر نامزد اسکار هالیوودی نسبت به بازی در نقش اصلی مجموعه «جیمز باند» ابراز علاقه کرد.

 «تام هاردی» بازیگر انگلیسی که بازی در فیلم‌هایی چون «سقوط شاهین سیاه»، «پیشتازان فضا»، «آغاز»، «مکس دیوانه: جاده خشم» و فیلم «بازگشته» را در کارنامه سینمایی دارد در گفتگو با نشریه «دیلی بیست» از اشتیاق خود برای بازی در نقش مامور ۰۰۷ در مجموعه فیلم‌های اکشن «جیمز باند» صحبت کرد و همچنین گفت اگر «کریستوفر نولان» کارگردانی این مجموعه را دست بگیرد، فوق‌العاده خواهد شد.

«هاردی» در این گفتگو به این پرسش که آیا قرار است جایگزین «دنیل کریگ» در مجموعه «جیمز باند» شود به صراحت پاسخ نداد و گفت: “یک ضرب‌المثل در میان بازیگران وجود دارد که می‌گوید اگر درباره آن صحبت کنی به صورت خودکار از رقابت خارج خواهی شد. بنابراین الان نمی‌تونم در باره این نقش نظری بدهم”.

این بازیگر انگلیسی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «کریستوفر نولان» کارگردان فوق‌العاده‌ای برای مجموعه «باند» خواهد بود. «دنیل کریگ» بسیار خوب است و آنچه «سم مندس» تاکنون به عنوان کارگردان انجام داده کار را برای کارگردانان دیگر این مجموعه سخت کرده است اما فکر می‌کنم «نولان» چهره قدرتمندی است که می‌تواند چیز جدید، خلاقانه و عمیقی را حلق کند.

هنو حضور «دنیل کریگ» برای بازی در قسمت‌های بعدی مجموعه «جیمز باند» تائید نشده است و مشخص نیست آیا این بازیگر ۴۸ ساله هنوز انتخاب اول تهیه‌کنندگان این فیلم هست یا خیر. پیش از این شایعه درخواست دستمزد ۱۵۰ میلیون دلاری از سوی «کریگ» برای بازی در دو قسمت بعدی این مجموعه رد شده بود.

«کریک» در چهار فیلم شامل «کازینو رویال»، «ذره‌ای آرامش»، «سقوط آسمانی» و «شبح» در نقش مامور ۰۰۷ ایفای نقش کرده است اما پس از عدم تمایل او به تکرار این نقش گمانه‌زنی‌های زیادی برای انتخاب «جیمز باند» آینده مطرح شده است.

«سم مندس» کارگردان برنده اسکار که کارگردانی دو قسمت آخر (سقوط آسمانی و شبح) مجموعه «جیمز باند» را بر عهده داشته است نیز پیش از این اعلام کرده که دیگر فیلمی از این مجموعه کارگردانی نمی‌کند.

«ادریس آلبا»، «تام هیدلستون»، «آدریان ترنر»، «هنری کویل»، «دامیان لوئیس» و «تام هاردی» از جمله دیگر چهره‌های سینمایی هستند که نام آنها برای بازی در نقش «جیمز باند» مطرح شده است.

فیلم «اسپکتر» یا «شبح» بیست و چهارمین و جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند بود که در سال ۲۰۱۵ توسط «سام مندس» کارگردانی شد  و در نهایت به فروش جهانی بیش از ۸۷۲ میلیون دلار در  سینماها دست یافت اما رکورد فروش این مجموعه در اختیار فیلم «سقوط آسمانی» به کارگردانی «مندس» و با حضور «کریگ» و «خاویر باردم» در نقش منفی در سال ۲۰۱۲ است که ۱٫۱ میلیارد دلار در سطح جهان فروخت.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، سری فیلم‌های «جیمز باند» با فروشی جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سری فیلم‌های ادامه‌دار بعد از مجموعه «هری پاتر» قرار دارد.