آکادمی فیلم اروپا به آلمودوار جایزه یک عمر فعالیت سینمایی می‌دهد

0
168

آکادمی فیلم اروپا از پدرو آلمودوار فیلمنامه‌نویس و کارگردان اسپانیایی که تاکنون 2 بار برنده جایزه اسکار شده است، تقدیر خواهد کرد.

 آکادمی فیلم اروپا در ماه دسامبر و در مراسم جوایز فیلم اروپایی در برلین با اهدای جایزه یک عمر فعالیت سینمایی از پدرو آلمودوار کارگردان سرشناس جهان تقدیر می کند.

آلمودوار از سال 1988 که با فیلم “زن در آستانه فروپاشی عصبی” جایزه بهترین فیلم جوان را در افتتاحیه جوایز فیلم اروپا به خود اختصاص داد، یکی از تحسین‌شده ترین و موفق ترین کارگردانان اروپا است.

او تاکنون بیش از پنج جایزه فیلم اروپا را به دست آورده است. پنج BAFTA، چهار جایز سزار فرانسوی و دو اسکار. او اسکارها را در بخش بهترین فیلم خارجی برای “همه چیز درباره مادرم” در سال 1999 و بهترین فیلمنامه برای “با او حرف بزن” در سال 2002، کسب کرده است.

آلمودوار پس از دریافت یکی از جایزه های خود در آکادمی فیلم اروپا اعلام کرده بود: برای این جایزه بسیار ممنونم. از زمان ایجاد آکادمی فیلم اروپا، این آکادمی با من و نزدیک ترین همکارانم بسیار سخاوتمندانه رفتار کرده است. خوشحالی این جایزه را با آنها تقسیم می کنم.

به گزارش سینما پرس به نقل از هالیوود ریپورتر،  تقدیر از آلمودوار قرار است در تاریخ 7 دسامبر در 26 امین دوره جوایز فیلم اروپا که در برلین برگزار خواهد شد، صورت پذیرد.