آنتونی هاپکینز و هدایت روبات‌ها در «دنیای غرب»

0
291

سریال درام «دنیای غرب» شبکه اچ بی او با حضور آنتونی هاپکینز و شماری از نام‌های مطرح هالیوود تبدیل به داغ ترین پروژه تلویزیونی شده است.

با وجود اینکه قرارست نقش بازیگران سریال «دنیای غرب» شبکه اچ‌بی‌او را چند روبات بازی کنند ولی در حال جذب نام‌های درجه یک هالیوودی نیز هست. در حقیقت جاذبه این پروژه هم همین است که آن‌ها باید نقش روبات را بازی کنند.

این سریال بر پایه فیلم سال 1973 مایکل کرایتون ساخته خواهد شد و جاناتان نولان و لیسا جوی مسئولیت نویسندگی آن را بر عهده خواهند داشت. آنتونی هاپکینز در این سریال نقش یک مخترع را بازی می‌کند که یک شهربازی بزرگسالان پر از روبات‌های انسان‌نما را هدایت می‌کند. این اولین نقش ثابت هاپکینز در یک سریال تلویزیونی خواهد بود.

منابع گزارش می‌دهند که روبات‌های این سریال که تا کنون نام‌های آشنای هالیوودی از جمله جیمز ماردسن، اوان ریچل وود و تندی نیوتن برای ایفای نقش آن‌ها تایید شده‌اند، ممکن است در طول سریال کشته شوند و با شخصیت‌های کاملا جدید بازگردند در نتیجه هر بازیگر می‌تواند در یک فصل از سریال در نقش چندین شخصیت مختلف ظاهر شود.

همین ایده خلاقانه باعث شده تا بازیگران درجه یک دیگری از جمله اد هریس، میراندا اوتو و جفری رایت نیز در این سریال شرکت داشته باشند. نکته جالب دیگر این سریال ساخت شبکه اچ‌بی‌او این است که بر خلاف سریال‌های دیگری مانند «داستان ترسناک آمریکایی» شبکه اف‌اکس و «کارآگاه واقعی» اچ‌بی‌او که در پایان هر فصل بازیگرانش را تعویض می‌کند، «دنیای غرب» قراردادهای چند ساله با بازیگرانش امضا می‌کند.

مایکل لومباردو رییس برنامه‌ریزی شبکه اچ‌بی‌او درباره این سریال گفته است: این پروژه به عنوان یک سریال ساخته شده است، اما از نظر داستان‌سرایی به نظر من مطمئنا تمامی قوانین در آن در حال شکسته شدن هستند. نحوه پیشرفت این پروژه پتانسیل بسیاری دارد و به همین دلیل است که بازیگران بزرگ می‌خواهند بخشی از آن باشند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، سریال «دنیای غرب» که برای شبکه اچ‌بی‌او پروژه‌ای عجیب به نظر می‌رسد، از کمپانی وارنر تلویژن خریداری شده است و قسمت اولش را همین ماه در شهر لس‌آنجلس فیلمبرداری می‌کند. جی‌جی‌ آبرامز، جری واین‌تراوب و برایان برک از تهیه‌کنندگان اجرایی این پروژه علمی تخیلی وسترن هستند.