آنتونی هاپکینز و ماجرای ربودن آقای هاینکن

0
251

آنتونی هاپکینز بازیگر برجسته سینمای آمریکا، در ماه مارس (اسفند) با فیلم جدیدش راهی پرده‌های نقره‌ای می شود.

کمپانی پخش مستقل الکِمی حقوق رسمی توزیع فیلم «ربودن آقای هاینکن» را خریداری کرد. این فیلم تریلر متعلق به کمپانی اینفورمنت میدیا است و بر اساس داستان حقیقی ربوده شدن آلفرد هاینکن سرمایه‌دار بزرگ ساخته شده است.

دنیل آلفردسون که مسئولیت کارگردانی دو فیلم آخر از سه فیلم مجموعه سوئدی «دختری با خالکوبی اژدها» را بر عهده داشت این فیلم را نیز کارگردانی کرده است.

در این فیلم آنتونی هاپکینز نقش نوه موسس کارخانه‌های هاینکن را بازی می‌کند که در سال ۱۹۸۳ ربوده شده بود و بعد از پرداخت باجی به مبلغ ۳۵ میلیون گیلدر هلندی، که در آن زمان بزرگترین خون بهای پرداخت شده تاریخ بود، از چنگ آدم‌ربایان رهایی یافت.

این فیلم از بازیگران شناخته‌ شده‌ای از جمله جیم استورجس، سم ورتینگتون و رایان کوانتن بازیگر سریال «ترو بلاد» شبکه اچ‌بی‌او نیز استفاده می‌کند.

کمپانی الکمی این فیلم را روز ششم ماه مارس در پرده‌های بزرگ سینما و همچنین VOD اکران خواهد کرد. انتظار می‌رود این کمپانی فعالیت‌های خود را بیشتر گسترش دهد و این فیلم اولین خریداری آنها از مجموعه فیلم هایی باشد که برای پروژه‌های بعدی در نظر گرفته شده اند.

این کمپانی هفته گذشته برند خود را تغییر داد و از استفاده نام میلنیوم انترینمنت باز ایستاد. خرید فیلم «ربودن آقای هاینکن» اولین خرید کمپانی بعد از تغییر برند خود است. از دیگر فیلم‌های جدید آن‌ها می‌توان به فیلم درام «به دنیای من خوش آمدید» با حضور کریستن ویگ، فیلم اکشن «دنیای سر راست شده» و همچنین فیلم کمدی رمانتیک دیوید او راسل با عنوان «عشق تصادفی» اشاره کرد.

فیلمنامه این فیلم بر مبنای کتاب «دزدیدن آلفرد هاینکن» نوشته پیتر دو وریس روزنامه‌نگار هلندی نوشته و کار فیلمبرداری اواخر پاییز سال پیش در آمستردام و پاریس انجام شد.

فیلمنامه به سال ۱۹۸۳ باز می گردد که هاینکن توسط یک گروه تبهکار هلندی که ویلیام هولدیر پدرخوانده جنایات هلندی نیز جزو آنها بود، ربوده شد. او مدت ها در یک کارخانه نگهداری شد و سپس آزاد شد و رکوردی از دریافت خونبها از این ماجرا به جای ماند. آدم رباها به گوشه و کنار جهان فرار کردند، اما همه آنها دستگیر و به حبس های دراز مدت محکوم شدند.

سِر فیلیپ آنتونی هاپکینز (به انگلیسی: Philip Anthony Hopkins) (زاده ۳۱ دسامبر ۱۹۳۷) بازیگر بریتانیایی برنده جایزه اسکار است که در ولز به دنیا آمده‌است. وی از ۱۲ آوریل ۲۰۰۰ شهروندی دوگانهٔ بریتانیا و آمریکا را دارا است.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، پیش از این یک فیلم دیگر از این ماجرا با بازی راتگر هاوئر در نقش فردی هاینکن در سال ۲۰۱۱ ساخته شد.