«آنتراکت» نامزد بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کوتاه چین شد

0
360

انیمیشن کوتاه «آنتراکت» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان کاندیدای بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کوتاه چین شد.

 انیمیشن کوتاه «آنتراکت» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان در هفتمین حضور جهانی خود، در بخش مسابقه انیمیشن هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه چین به نمایش درآمد و به همراه ۴۰ اثر دیگر کاندیدای بهترین کارگردانی شد.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه چین«CSFF» از ۲۶ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ برابر با ۶ تا ۱۰ آذرماه ۹۵ در شهر شنزن برگزار شد. در این دوره از جشنواره ۴ هزار و ۱۳۲ اثر از ۱۱۰ کشور جهان در قالب های مختلف فیلم داستانی و انیمیشن به رقابت با یکدیگر پرداختند و از میان آنها ۴۱ اثر نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی شدند.

«آنتراکت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان، واکنشی به کودک کشی در جهان و محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است که پیش از این در جشنواره های خارجی انیمیشن سئول «سیکاف»، انیمیشن مستقل کره جنوبی، «خیرونای» اسپانیا، «آلترناتیو» رومانی، «کوآندو» تایوان و جشنواره فیلم های ایرانی لندن به نمایش درآمد.

خردمندان هم اکنون در حال تولید نخستین فیلم سینمایی خود با نام «بیست و یک روز بعد» به تهیه کنندگی باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است تا برای سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر آماده شود.

«آنتراکت» برگرفته از «entract» کلمه ای فرانسوی و به معنای حدفاصل بین ۲ پرده موسیقی است. فیلم نیز در فاصله بین ۲ قطعه موسیقی روایت می شود. ایده «آنتراکت» از داستان تک تیراندازی اسراییلی است که در جریان جنگ ۲۰۱۴ غزه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود ادعا کرد در یک روز توانسته ۱۳ کودک فلسطینی را هدف قرار دهد.

عوامل انیمیشن «آنتراکت» عبارتند از نویسنده و کارگردان: سیدمحمدرضا خردمندان، کارگردان فنی و هنری: بهزاد رجبی پور، مدیر تولید: علیرضا رنجبر شورابی، مدلسازی شخصیت: محمدعلی شاکری، حسین عظیمی، مدلسازی محیطی سه بعدی: سعید خالقی، امید نژادنیک، توحید توانا، انیماتور: اعظم مهدی زاده، طراحی استوری بورد: میثم برزا، رندر و شیدینگ: علیرضا رنجبر شورابی، امید نژادنیک، سعید خالقی، کامپوزیت: محمد افشانی، کانسپت: مجتبی نادرلو، طراحی صدا و میکس: علیرضا علویان، موسیقی: حامد ثابت، تدوین: ابوذر حیدری، تهیه کننده: محمدرضا شفاه،

به گزارش مهر؛ این فیلم محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است.