آمریکا ۱۹ شخص و شرکت را بخاطر نقض تحریم های شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد

0
155

وزارت بازرگانی آمریکا، ۱۹ شرکت و فرد را که با واسطه گری، تحریم های ایالات متحده علیه شرکت هواپیمایی ماهان را نقض کرده و تجهیزات مورد نیاز این شرکت را در اختیارش قرار دادند، تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا که چهارشنبه  منتشر شده است، آمده که اکثر این ۱۹ شرکت‌ و فرد واسطه در ترکیه مستقرند، و بقیه در ارمنستان، یونان، ایران، تایلند و امارات متحده عربی حضور دارند.

در این بیانیه به شرکت های هواپیمایی ارمنستانی ورتیر و یونانی آئولیان اشاره شده که در نقض تحریم شرکت هواپیمایی ماهان، نقش ایفا کرده اند.

حدود دو سال پیش، شرکت هواپیمایی ماهان به اتهام ارائه خدمات به نیروهای سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران، در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفت.

در بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا آمده است که شرکت هواپیمایی ماهان علاوه بر انتقال اسلحه و نیروی نظامی برای کمک به دولت سوریه، پول هم برای این دولت حمل می کند.

العربیه گزارش داد؛ این بیانیه با بیان این که ”افراد و شرکت‌های واسطه‌ای که به هواپیمایی ماهان کمک کرده‌اند در ایجاد یک شبکه غیرمجاز تهیه تجهیزات هواپیمایی نقش داشته‌اند”، این شرکت ها و افراد را به فهرستی اضافه کرد که از خرید کالا از ایالات متحده آمریکا منع شده‌اند.

مطلب قبلیتاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای ”پایتخت” با مشارکت چین در شهرهای مختلف ایران
مطلب بعدیجریمه ۱۰۰ میلیون دلاری بانک بریتانیایی به دلیل نقض تحریم های ایران
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...