آمریکا شمار دیگری از شرکت های ایرانی را تحریم کرد

0
142

دولت آمریکا اعلام کرد که یک شبکۀ مرکب از شش فرد و چهار شرکت ساختگی را که مظنون به یاری رساندن به جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم های بین المللی علیه نفت این کشور هستند در فهرست سیاه مجازات های خود قرار داده است.

 وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای در این مورد نوشته است که یک بازرگان ایرانی به نام سعید سیدی متهم است که با هدایت شرکت های ساختگی در سوییس و امارات متحد عربی نفت ایران را با پنهان کردن منشاء آن در بازارهای بین المللی فروخته است. بیانیۀ خزانه داری آمریکا می افزاید که دولت جمهوری اسلامی ایران در تلاش هایش برای دور زدن تحریم های بین المللی علیه نفت این کشور بر شرکت های ساختگی و بازرگانانی اتکا می کند که حاضرند برای پنهان کردن نقش مستقیم دولت ایران نفت این کشور را در خارج به فروش برسانند.

به غیر از سعید سیدی، پنج نفر دیگر و همچنین چهار شرکت ساختگی در فهرست سیاه تحریم های آمریکا قرار گرفته اند و به این ترتیب دارایی های آنان در آمریکا مسدود و انجام هر گونه معامله تجاری با آنها نیز ممنوع اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیانیۀ خزانه داری آمریکا تصریح می کند که شرکت های مالی که به انجام معامله با این افراد و شرکت ها یاری می رسانند و یا فعالیت های آنها را تسهیل می سازند خود را در معرض تحریم های آمریکا قرار می دهند. خرانه داری آمریکا در بیانیه اش تصریح کرده است که تحریم های بین المللی ماهانه درآمدهای نفتی ایران را ماهانه بین بین سه تا پنج میلیارد دلار کاهش داده اند. به گفتۀ حسن روحانی رییس جمهوری ایران این تحریم ها باعث شده که صادرات نفت ایران روزانه یک میلیون بشکه کاهش یابد.