آمریکا دو شخصیت و ۶ موسسه چینی تعامل کننده با دولت جمهوری اسلامی را تحریم‌ کرد

0
221

ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۲۰ به وقت محلی اعلام کرد دو شخصیت و ۶ موسسه چینی را به دلیل تعامل با ناوگان کشتیرانی دولت جمهوری اسلامی برای کمک به دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر دولت جمهوری اسلامی، تحریم‌ کرده است.

وزارت خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد،موسسه‌های چنی شامل ریچ هولدینگ گروپ شانگهای، ریچ شیپینگ لاینز، دیلایت شیپینگ، گریشز شیپینگ، نوبل شیپینگ و سوپریم شیپینگ که همگی در تعامل با ناوگان کشتیرانی دولت جمهوری اسلامی (IRISL Group) بوده‌اند، را تحریم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت که ایریک چین مدیر اجرایی شرکت ریچ هولدینگ و دانیل رئیس این شرکت نیز در لیست تحریم‌ها قرار دارند.

با قرار گرفتن نام این افراد و موسسه‌های چینی در لیست سیاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، اموال این افراد و موسسه‌ها بلوکه شده و شهروندان آمریکایی عموما از هر گونه تعامل با این افراد و موسسه‌ها منع می‌شوند.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای گفت:« امروز، بر هشدارمان به همه اصحاب منافع در جهان تاکید می‌کنیم؛ چنانچه با شرکت کشتیرانی دولت جمهوری اسلامی (ایریسل گروپ) تعامل داشته باشید مورد تحریم‌های آمریکایی واقع خواهید شد».

العربیه نوشت؛ این تحریم‌ها در میان سلسله تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی در پی فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای خروج از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ امضا شده توسط ایران و ۶ قدرت جهانی، جدیدترین دور تحریم‌ها بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پاسخ معادله زیر را وارد نماید: *