آمریکا برادر قاسم سلیمانی را تحریم کرد

0
252

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که سهراب سلیمانی به دلیل نقشی که در نقض حقوق بشر داشته است، در فهرست اشخاص جمهوری اسلامی مورد تحریم قرار گرفته است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که وزارت خزانه‌داری آمریکا سهراب سلیمانی را به دلیل نقش‌اش در نقض حقوق بشر در فهرست افرادی قرار داده که مشمول تحریم‌های ایالات متحده هستند. سهراب سلیمانی برادر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران است. قاسم سلیمانی نیز مشمول تحریم‌های آمریکاست.

سهراب سلیمانی نزدیک به ۱۵ سال مدیریت اداره کل زندان‌های استان تهران را بر عهده داشت‌. او خرداد سال ۱۳۹۵  طی حکمی از سوی اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی به عنوان سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی این سازمان منصوب شد.

آمریکا دلیل تحریم جدید را “نقض جدی حقوق بشر” در ایران توصیف کرده و تحریم‌های تازه را نشانه “حمایت پیوسته ایالات متحده از مردم ایران” خوانده است.

به گزارش دویچه وله؛ در بخشی از بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «ایالات متحده اختیارات و اهرم‌های تحریمی خود خارج از حوزه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را در مقابله با حمایت جمهوری اسلامی از تروریسم، برنامه موشکی، ثبات‌زدایی از منطقه و نقض حقوق بشر، حفظ کرده و از آن استفاده می‌کند.”