آمانو: در دوران حسن روحانی هیچ تغییر مهمی در فعالیت های اتمی ایران ایجاد نشده است

0
128

وکیا آمانو دبیر کل اژانس بین المللی اتمی امروز در وین به پرسش های رویترز درباره سفرش به ایران پاسخ داد و گفت در مشاهدات خود شاهد هیچ تغییر “رادیکالی” در فعالیت های هسته ای ایران در سه ماه گذشته -که دولت جدید روحانی بسر کار آمده است- نبوده است.

او اضافه کرد که جمهوری اسلامی همه فعالیت های هسته ای اش را -از جمله عملیات حساسیت برانگیز غنی سازی بیست در صدی را- پیگیری می کند.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمانو تاکید کرد که اطلاعات من برای گفتن این خبر کافی است که عملیات غنی سازی ادامه دارد و من هیچ تغییر رادیکالی در فعالیت های هسته ای ایران مشاهده نکردم.

 آمانو در باره راکتور تحقیقاتی اراک نیز اظهار نظر کرد و گفت ایران برای پایان یافتن این رآکتور هنوز کار زیادی در پیش دارد. این در حالی است که کشورهای غربی نگرانند که اگر این راکتور به پایان برسد، ایران قادر خواهد بود موادی تولید کند که به کار تولید بمب اتمی می آیند.

 یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همچنین به هنگام ترک تهران متذکر شد: جمهوری اسلامی باید به پرسشهای در خصوص تحقیقات احتمالی نظامی-هسته‌ای این کشور در گذشته پاسخ دهد.