آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۵ میلیون نفر گذشت

0
231

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و بر اساس آخرین آمارها، آمار قربانیان بیماری کووید۱۹ تاکنون به ۶۱۹ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده است.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۹۷ هزار و ۶۹۶ نفر رسیده و مرگ ۶۱۹ هزار و ۵۶۱ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۹ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۴۸۲ نفر از مبتلایان به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان ۵ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۶۵۳ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی ۵ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۳ هزار و ۶۴۶ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۹ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۳ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۹ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۴۸۲ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۱۹ هزار و ۵۶۱ نفر معادل ۶ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین این آمار نشان می دهد که شمار قربانیان در مکزیک نیز رو به افزایش دارد و تاکنون از ۴۰ هزار نفر فراتر رفته است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند، تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱. آمریکا ۴ میلیون و ۲۸ هزار و ۵۶۹ مبتلا، ۱۴۴ هزار و ۹۵۳ قربانی

 ۲. برزیل ۲ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۵۳۲ مبتلا، ۸۱ هزار و ۵۹۷ قربانی

 ۳. هند یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۸۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۷۰ قربانی

 ۴. روسیه ۷۸۳ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۱۲ هزار و ۵۸۰ قربانی

 ۵. آفریقای جنوبی ۳۸۱ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۵۳۶۸ قربانی

 ۶. پرو ۳۶۲ هزار و ۸۷ مبتلا، ۱۳ هزار و ۵۷۹ قربانی

 ۷.مکزیک ۳۵۶ هزار و ۲۵۵ مبتلا، ۴۰ هزار و ۴۰۰ قربانی

 ۸. شیلی ۳۳۴ هزار و ۶۸۳ مبتلا، ۸۶۷۷ قربانی

 ۹. اسپانیا ۳۱۳ هزار و ۲۷۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۲۴ قربانی

 ۱۰. انگلیس ۲۹۵ هزار و ۸۱۷ مبتلا، ۴۵ هزار و ۴۲۲ قربانی

پس از این ۱۰ کشور، ایران با ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ و ۱۴ هزار و ۶۳۴ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است. سپس کشورهای پاکستان با ۲۶۷ هزار و ۴۲۸ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۵۵ هزار و ۸۲۵ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۴ هزار و ۷۵۲ مبتلا، ترکیه با ۲۲۱ هزار و ۵۰۰ مبتلا، کلمبیا با ۲۱۱ هزار و ۳۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۱۰ هزار و ۵۱۰ مبتلا، آلمان با ۲۰۳ هزار و ۸۹۰ هزار مبتلا، فرانسه با ۱۷۷ هزار و ۳۳۸ مبتلا، آرژانتین با ۱۳۶ هزار و ۱۱۸ مبتلا، کانادا با ۱۱۱ هزار و ۶۹۷ مبتلا و قطر با ۱۰۷ هزار و ۴۳۰ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

پس از آن عراق با ۹۷ هزار و ۱۵۹ مبتلا، اندونزی با ۸۹ هزار و ۸۶۹ مبتلا، مصر با ۸۹ هزار و ۷۸ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۷۰۷ مبتلا، سوئد با ۷۸ هزار و ۱۶۶ مبتلا، اکوادور با ۷۶ هزار و ۲۱۷ مبتلا، قزاقستان با ۷۵ هزار و ۱۵۳ مبتلا، فیلیپین با ۷۰ هزار و ۷۶۴ مبتلا، عمان با ۶۹ هزار و ۸۸۷ مبتلا، بلاروس با ۶۶ هزار و ۳۴۸ مبتلا، بلژیک با ۶۴ هزار و ۲۵۸ مبتلا، بولیوی با ۶۲ هزار و ۳۵۷ مبتلا، کویت با ۶۰ هزار و ۴۳۴ مبتلا، اوکراین با ۶۰ هزار و ۱۶۶ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۷ هزار و ۴۹۸ مبتلا، پاناما با ۵۵ هزار و ۱۵۳ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۵۴ هزار و ۷۹۷ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۵۴ هزار و ۴۲ و هلند با ۵۲ هزار و ۷۳ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

ایسنا نوشت؛ همچنین کشورهای پرتغال، سنگاپور، لهستان، افغانستان، بحرین، نیجریه، رومانی، سوئیس، ارمنستان، گواتمالا، هندوراس، ایرلند، آذربایجان، غنا، ژاپن، الجزایر، صربستان، قرقیزستان و مولداوی بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.