آمار فوتی‌های کرونا در ایتالیا از ۶ هزار نفر گذشت

0
16

ایتالیا اعلام کرد که در روز گذشته ۶۰۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند و شمار جان باختگان به ۶ هزار و ۷۸ تن رسیده است.

رییس آژانس محافظت مدنی ایتالیا دوشنبه‌شب اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور ۴ هزار و ۷۸۹ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده و ۶۰۲ تن نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

بر این اساس، شمار کل مبتلایان قطعی به کرونا در ایتالیا به ۶۳ هزار و ۹۲۷ نفر و شمار جانباختگان به ۶ هزار و ۷۸ تن رسید.

ایتالیا که شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در آن نزدیک به دوبرابر چین شده، روز شنبه با گزارش ۷۹۳ مورد مرگ بر اثر ابتلا به کووید ۱۹، رکورد بیشتر مرگ‌ومیر در یک روز را ثبت کرد.

وضعیت مرگبار شیوع ویروس کرونا در ایتالیا ساعت به ساعت وخیم‌تر می‌شود، بطوریکه وزیر دفاع این کشور امروز از ارتش آمریکا برای مهار این همه‌گیری درخواست کمک کرد.

همچنین، دو روز پس از گفتوگوی تلفنی نخست وزیر ایتالیا با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، ۱۰۰ متخصص روس با ۹ هواپیمای نظامی برای مقابله با کرونا به ایتالیا منتقل شدند.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که هیاتی متشکل از ۱۰۰ ویروس‌شناس و متخصص بیماری‌های واگیر در قالب هشت گروه پزشکی برای مقابله با کرونا راهی ایتالیا می‌شود.
رییس جمهوری روسیه شنبه شب در گفت‌وگوی تلفنی با «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا، برای کمک به این کشور برای مبارزه با شیوع کرونا اعلام آمادگی کرد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

به گزارش ایرنا؛  سازمان جهانی بهداشت اروپا را به عنوان کانون جدید کرونا معرفی کرده است.