آسانژ: داعش شش ماه دیگر از حالت شبه دولت خارج خواهد شد

0
159

جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس ابراز عقیده کرد که در نتیجه عملیات کشورهای در حال مبارزه با داعش، شش ماه دیگر این گروه از حالت شبه دولت فعلی خارج خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، جولیان آسانژدر تماس ویدئویی از سفارت اکوادور در لندن با کنفرانسی به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس شبکه تلویزیونی “راشا تودی” تحت عنوان “اطلاعات، سیاست، رسانه های گروهی: شکل گیری نظم جهانی نوین” این مطلب را اعلام کرده و افزود داعش به یک گروه مخفی معمولی تبدیل خواهد شد.
بنیانگذار ویکی لیکس ضمنا به خاطر وضعیتی که ممکن است پس از تارومار شدن داعش به وجود آید، ابراز نگرانی کرد و خاطرنشان کرد نیروهایی که اکنون در داخل داعش فعالیت می کنند، البته به خانه های خود نخواهند رفت.

جولیان آسانژ افزود در چنین شرایطی وضعیت خطرناکی به وجود خواهد آمد چون کشور های شرکت کننده در عملیات علیه داعش در سوریه و عراق”دارای تمایلات ملی گرایانه” خود هستند.

آسانژ در فوریه ۲۰۱۲ در دادگاه انگیس برای بازپس فرستاده شدن به سوئد برای پاسخگویی به پرس‌ وجو در بارۀ اتهام جنسی حاضر شد. او گفت که نسبت‌هایی که به او داده شده ”بی‌پایه“ است و به قید ضمانت آزادشد. در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۲ او به سفارت اکوادور در لندن پناهنده‌شد و در ۱۶ اوت پناهندگی او از سوی این کشور پذیرفته‌ شد.