آزادی محمد نوری زاد در فرودگاه تهران و بازگشت مجدد وی به شیراز

0
479

محمد نوری زاد٬ روزنامه نگار و منتقد سیاسی ایران شب گذشته بعد از گذشت ساعت‌ها بازداشت با پرواز ساعت ۱۹ فرودگاه دستغیب شیراز توسط ماموران وزارت اطلاعات به تهران منتقل شد.

آقای نوری زاد دیروز قصد دیدار با مادر سه تن از وکلای دراویش زندانی آقایان فرشید یداللهی٬ امید بهروزی و کسری نوری را داشت که در راه رسیدن به منزل مادر این دراویش زندانی در بلوار پیرنیا شیراز به همراه پوریا نوری٬ برادر کسری نوری بازداشت شدند.

نوری زاد دربارهٔ اتفاقات دیروز گفت؛ وی قصد داشته بعد از صورت گرفتن این دیدار به تهران برگردد٬ اما ماموران اطلاعات با بازداشت وی قصد داشتند این کار را بلاجبار صورت بدهند که‌‌ همان موقع آقای نوری زاد در واکنش به این عمل گفته بوده است در صورتی که «پایش به تهران برسد دوباره بر می‌گردد» و این اتفاق افتاد و آقای نوری زاد حوالی ساعت ۹ شب گذشته به دلیل عدم وجود پرواز به شیراز در آن ساعت با اتوبوس این مسیر را ۱۲ ساعته طی کرده و صبح امروز برای ملاقات با خانواده‌ این دراویش زندانی به شیراز بازگشته است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از مجذوبان نور٬ آقای نوری زاد همچنین درباره دلیل خاموشی گوشی‌های همراه خود چنین توضیح می‌دهد که تا فرودگاه تهران گوشی‌هایشان دست ماموران اطلاعات بوده است و از آن بس هم وقتی قصد دوباره سفر به شیراز داشتم به دلایلی «عامدا» گوشی همراه خود را در طول مسیر تهران تا شیراز خاموش نگه داشته‌ام و حتی دخترم و خانواده‌ام از آزادی بنده خبر نداشتند.

 گفتنی است آقای نوری زاد پس از حضور دوباره خود در شیراز به دیدار مادر دراویش زندانی٬ خانم پروین نوری رفته اند. اخبار مربوط به دیدار امروز صبح آقای نوری زاد متعاقبا منتشر خواهد شد.