آزادی سه تبعه دیگر اروپایی توسط جمهوری اسلامی

0
236

الکساندر دو کرو، نخست وزیر بلژیک روز جمعه اعلام کرد که سه تبعه کشورهای اروپایی که در ایران زندانی بودند آزاد شده‌اند.

به گفته نخست‌وزیر بلژیک زندانیان آزاد شده یک شهروند دانمارکی و دو فرد ایرانی-اتریشی هستند. تبعه دانمارک که از زندان در ایران آزاد شده است در ماه نوامبر سال گذشته در جریان ناآرامی‌های پس از جان باختن مهسا امینی بازداشت شده بود. 

این در حالی است که کامران قادری، یکی از زندانیان ایرانی-اتریشی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ و مسعود مصاحب، دیگر زندانی ایرانی-اتریشی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ بازداشت شده بودند. 

خبر آزادی این شهروند اروپایی در حالی منتشر می‌شود که بروکسل هفته گذشته با تحویل اسدالله اسدی، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی که در بلژیک زندانی بود موفق شد تا اولیویه ونده کاستیل، امدادگر اهل این کشور را از مقام‌های جمهوری اسلامی تحویل بگیرد. 

یورونیوز نوشت؛ بنا به گزارش‌ها یکی از سه شهروند اروپایی آزاد شده به شدت بیمار است و باید به صورت فوری از نظر پزشکی تحت نظر قرار گیرد. این سه شهروند اروپایی ابتدا به عمان رفته‌اند و قرار است از آنجا به بلژیک منتقل شوند. 

الکساندر دو کرو از مقام‌های عمان بابت نقش‌آفرینی در آزادی این سه شهروند اروپایی تشکر کرده است. 

الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش از خبر آزادی دو تبعه کشورش از سوی حکومت جمهوری اسلامی ابراز خرسندی کرد. وی گفت: «آنها در راه اتریش هستند و خانواده‌‌هایشان بی‌صبرانه در انتظار آنها به سر می‌برند.»