آدام سندلر باز هم در صدر کم بازده‌ترین بازیگران هالیوود

0
300

فهرست بازیگرانی که نسبت به دریافتی شان درآمد قابل قبولی برای کمپانی کسب نکرده‌اند، دربرگیرنده اسامی چهره‌های بزرگی است که باور کردن این محاسبات را کمی دشوار می‌کند اما حساب حساب است!

 در یکی از جنجالی‌ترین ایمیل‌هایی که در هک شدن اخیر کمپانی سونی منتشر شده بود، فهرستی از اعتراض‌های کارمندان نسبت به استودیو قرار داشت. یکی از این اعتراض‌ها ارتباط ادامه‌دار سونی با آدام سندلر بود، آن هم در حالیکه کیفیت فیلم‌هایش تا حدود زیادی پایین و تکراری هستند و حتی بعضی از آن‌ها مانند «این پسر من است» و «جک و جیل» کاملا شکست خوردند.

734131

حالا این خبر هم کمی بنزین بیشتر است که روی آن آتش ریخته می‌شود: برای دومین سال پیاپی سندلر در صدر لیست بازیگران هالیوودی قرار گرفته که بیش از حد بازدهی شان، درآمد دریافت می‌کنند. فوربس به سه فیلم آخر بزرگترین ستاره‌های هالیوودی نگاه کرده و با توجه به اینکه آن‌ها چقدر درآمد داشتند و فیلم چقدر فروش داشته است حساب کرده که مبلغ بازگشت سرمایه استودیو سازنده نسبت به دستمزدی که پرداخته کرده چقدر بوده است.

آدام سندلر به ازای هر دلار دریافتی، به طور متوسط ۳٫۲۰ دلار درآمد برای کمپانی کسب کرده است. جدیدترین فیلم او یعنی «بزرگسالان ۲» پرفروش بود، اما نه به اندازه‌ای که بخواهد ضرر دو فیلم قبلی‌اش یعنی «جک و جیل» و «این پسر من است» را جبران کند.

جانی دپ به ازای هر دلار دریافت توانست متوسط ۴٫۱۰ دلار را برای استودیوها به ارمغان بیاورد. کسی نمی‌تواند موفقیت فیلم‌های بزرگ او را نادیده بگیرد چون وقتی فیلم‌هایش پرفروش هستند،‌ واقعا پرفروش هستند. مثلا مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» تا به حال در باکس آفیس جهانی مبلغ کلی ۳٫۷ میلیارد دلار را به دست آورده‌اند. اما دپ برای فیلم‌های ضعیفی مانند «رنجر تنها» و «سایه‌های تیره» بیش از حد پول دریافت کرده است.

بن استیلر به ازای هر دلار دریافتی مبلغ متوسط ۴٫۸۰ دلار درآمد کسب کرده است. ساخت فیلم‌های کمدی در کل سخت است و این روزها هم آنها دوران خیلی خوبی را پشت سر نمی‌گذارند، اما فیلم‌های جدید استیلر از جمله «دزدی برج» و «مراقبان» کاملا شکست خوردند.

رایان رینولدز به ازای هر دلار دستمزد خود توانسته ۴٫۹۰ دلار بازگشت داشته باشد. فیلم «آر‌آی‌پی‌دی» رنولدز که در سال ۲۰۱۳ اکران شد یکی از بزرگترین شکست‌های سال بود و باعث ضربه خوردن به درآمد کلی فیلم‌هایش شد.

تام هنکس برای هر دلار دریافت دریافتی ۵٫۲۰ دلار سود برای استودیو کسب کرده است. فیلم «ابر اطلس» با توجه به متفاوت بودن از نظر داستانی و ظاهری تا حدود زیادی شکست خورد و نسبتا ساخت آن هم گران تمام شد. هنکس در این فیلم در شش نقش متفاوت بازی کرده بود.

ویل فرل به ازای هر دلار دریافتی ۶٫۶۰ دلار سود بازگشتی به وجود آورد. فیلم‌های کمدی معمولا در کشورهای خارجی خیلی فروش نمی‌کنند که باعث می‌شود نتوانند سود بسیاری برای استودیوها داشته باشند. فیلم‌هایی مانند «کمپین» و «آن یکی‌ها» موفق بودند، اما نه به اندازه کافی.

چنینگ تیتوم به ازای هر دلار دریافتی ۶٫۷۰ دلار سود تولید کرد. تقریبا هیچ کس در هالیوود تیتوم را به عنوان بازیگری که بیش از حقش درآمد دارد محسوب نمی‌کند، اما او به خاطر شکست بزرگ فیلم «مجیک مایک» و درآمد نه چندان خوب «سقوط کاخ سفید» در این لیست قرار گرفته است.

دنزل واشنگتن به ازای هر دلار ۶٫۹۰ دلار کسب می‌کند. او معمولا درآمدهای بالایی درخواست می‌کند، بنابراین برای اینکه فیلم‌هایش سودمند باشند باید فروش خیلی بالایی داشته باشند، اما اخیرا فیلم‌های او عملکرد خیلی فوق‌العاده‌ای نداشتند.

ساندرا بولاک به ازای هر دلار دریافتی ۹ دلار سود بازگشتی دارد. او هم مانند تیتوم به عنوان یکی از بازیگرانی که بیش از حقشان درآمد دارند محسوب نمی‌شود، اما درآمد کم فیلم‌های «بلایند ساید» و «جاذبه» و یک محاسبه ریاضی از آنچه گرفته و آنچه فروخته، او را در این لیست قرار داده است.

بن افلک به ازای هر دلار دریافت ۹٫۳۷ دلار سود برای استودیو کسب می‌کند. افلک به خاطر شکست بزرگ فیلم‌هایش در این لیست قرار نگرفته،‌ بلکه فروش معمولی فیلم‌هایی مانند «رانر رانر» که ۶۳ میلیون دلار کسب کرد او را در این موقعیت قرار داده‌است.