آخرین اخبار از مصدومان و کشته‌شدگان حادثه قطار سمنان؛ مصدومیت ۱۰۰ تن، افزایش کشته‌شدگان به ۴۳ نفر

0
323

در حالی که تعداد مصدومان حادثه قطار سمنان از ۶۲ به ۷۰، ۷۲ ، ۷۵ و ۷۸ تن اعلام شد، جدیدترین اخبار دریافتی حاکی از افزایش مصدومان و کشته شدگان به ترتیب به ۱۰۰ و ۴۳ تن است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از رسانه ها، پیر حسین کولیوند، سرپرست مرکز اورژانس کشور ضمن اعلام افزایش کشته شدگان حادثه برخورد قطارهای مسافربری سمنان به ۳۵ نفر، اعلام کرد: اجساد کاملا سوخته‌اند و شناسایی آنها بسیار سخت است.

وی افزود: شرایط سختی در محل وقوع حادثه وجود دارد و در حال حاضر آتش اطفاء شده است. جستجو در داخل واگن‌های سوخته همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: آمار نهایی مصدومان منتقل شده به مراکز درمانی ۸۰ نفر گزارش شده است. هم اکنون نیروها در حال جست‌وجوی سایر اجساد هستند حال آنکه اجساد کاملا سوخته‌اند و شناسایی آنها بسیار سخت است.

مهدی شادنوش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، از انتقال مجروحان حادثه قطار به بیمارستان‌های کوثر سمنان، ولایت دامغان و کلینیک دامغان خبر داد و گفت: تاکنون هیچ یک از مصدومان در بیمارستان جان نباخته‌اند.

میر حسن موسوی مدیر کل راه آهن آذربایجان شرقی نیز، با بیان اینکه تنها دو واگن از قطار تبریز-مشهد در حادثه سمنان آسیب دیده است، گفت: این قطار ظهر روز گذشته از تبریز به مقصد مشهد حرکت کرده بود.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص آسیب دیدن قطار تبریز- مشهد اظهار کرد: این قطار روز گذشته ساعت ۱۱:۵۰ از تبریز به مقصد مشهد حرکت کرده بود که امروز حدود ساعت ۸ صبح در مسیر بین سمنان – دامغان با قطار سمنان- مشهد برخورد کرده است.

وی افزود: در این برخورد دو واگن از قطار تبریز-مشهد آسیب دیده و آتش گرفته اما قطار سمنان – مشهد بیشتر از قطار تبریز – مشهد آسیب دیده است. فعلا اطلاعات دقیقی از شمار مصدومان این حادثه در دست نیست و منتظریم تا اطلاعات کاملی از مرکز سمنان دریافت کنیم.

موسوی گفت: همشهریانی که از بستگانشان در این قطار هستند و اکنون به تلفن همراه خود پاسخ نمی دهند نگران نباشند چرا که در مسیر راه آهن آنتن قطع می شود و توان پاسخگویی ندارند. به محض دریافت اطلاعات کامل از تعداد مصدومان این حادثه سریعا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به گفته وی، بقیه واگن های قطار از دو واگن آسیب دیده جدا شده و به سمت مشهد حرکت کرده است.

اسامی مصدومان حادثه قطار مسافربری منتقل شده به بیمارستان ولایت دامغان و کوثر سمنان از سوی اورژانس کشور به شرح زیر اعلام شده است:

۱. زینب احمدی
۲. فرشته احمدی
۳. آیت الله عالیشاه
۳. محمد بهلولی
۴. علی اصغر اصغری
۵. عطا علی پور
۶. محمد جعفر یغمائیان
۷. همت جورسی
۸. علیرضا ناجی
۹. احمد جورسی
۱۰ . احمد بهاری
۱۱. عارف نجف پور
۱۲. حسین علی پور
۱۳. داوود بیرامی
۱۴.شیدا وطن خواه
۱۵. سعید ستوده
۱۶. فاطمه یغمائیان
۱۷.داوود زمانی
۱۸. شمسی وطن خواه
۱۹. نیرنگ پران
۲۰ . غلام ارشدی
۲۱. محمد خسه جهانی
۲۲. اسدالله کاویان
۲۳. عمادالدین حسینی
۲۴. ملیکا حسینی
۲۵. محمد رسوبی
۲۶. کبری بهاری
۲۷. سجاد عزیزی
۲۸.سامان بشیری
۲۹.طیبه میصعه
۳۰. اصغر پرویزی

اسامی ۹نفر از مجروحان حادثه برخورد۲ قطار در هفت خان سمنان که به (بیمارستان کوثر سمنان) انتقال یافتند:

احسان احمدی
حمزه صمدیان
علی داوری پناه
امیر دانشور
احمد الله وردی
عطار راحلی
شهرام پور عزیزی
بهزاد رهبری
رضا غفاری

این خبر کامل و به روز رسانی می‌شود