آتیلا پسیانی سفیر کودکان نقص ایمنی شد

0
100

خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی در راستای حمایت از کودکان مبتلا به این بیماری روز ۹ اردیبهشت ماه در مراسمی آتیلا پسیانی را به عنوان سفیر معرفی خواهد کرد.

 انجمن خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی در راستای حمایت از کودکان مبتلا به این بیماری ۹ اردیبهشت در مراسمی «آتیلا پسیانی» را به عنوان سفیر خود معرفی می‌کند.

طبق روال مرسوم با توجه به جایگاه اجتماعی هنرمندان و ورزشکاران و محبوبیت و استقبال عمومی از این قشر جامعه، خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی نیز برای بهبود شرایط خیریه و حمایت از کودکان تحت پوشش خود اقدام به این کار کرده است. سفیر خیریه نمایانگر شخصیت بیرونی و اعتبار آن است که می تواند راهگشای اذهان عمومی در ارتباط با بیماری‌های خاص باشد.

همچنین در کنار هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های خیر و نیکوکار، دکتر پیمان رئوفی مدیر عامل بنیاد کودک آمریکا به دعوت خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی و در حمایت از بیماران نقص ایمنی ایران، در روز نهم اردیبشهت در این مراسم حضور خواهد داشت.

مقابله با بیماری نقص ایمنی که متاسفانه به دلیل ازدواج‌های فامیلی در ایران شایع است و کمتر به آن توجه شده، احتیاج به آگاه‌سازی خانواده‌ها دارد و انتخاب هنرمندی به عنوان سفیر که در عرصه تئاتر، تلویزیون و سینما فعالیت می‌کند، می‌تواند حوزه وسیعی از اطلاع رسانی را در بربگیرد.

این خیریه قصد دارد با انتخاب سفیر پژواک رساتری از صدای خویش را در جامعه منعکس کند و سه مرحله اساسی تشخیص، پیشگیری و درمان بر روی بیماران نقص ایمنی با آگاهی و دقت بیشتری انجام شود.

این خیریه در سال ۱۳۹۰ به یاد دو کودک (شیدا و نیکو) که جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری نقص ایمنی از دست دادند آغاز به کار کرد.

به گزارش آنا؛ بیماری‌های‌ نقص‌ ایمنی‌ عبارت‌ است‌ از وجود نقص‌ در دستگاه‌ ایمنی‌ بدن‌. دستگاه‌ ایمنی‌ سالم‌ بدن انسان را در برابر میکرب‌ها باکتری‌ها( ویروس‌ها و قارچ‌ها)، سرطان‌ (حفاظت‌ نسبی‌) و هرگونه‌ جسم‌ خارجی‌ که‌ وارد بدن‌ می‌شود محافظت‌ می‌کند. زمانی‌ که‌ دستگاه‌ ایمنی‌ نتواند به‌ نقش‌ خود خوب‌ عمل‌ کند، بدن‌ مستعد عفونت‌ و سرطان‌ می‌شود. نقص‌ ایمنی‌ می‌تواند هم‌ در مردان‌ و هم‌ در زنان‌ و در تمام‌ سنین‌ رخ‌ دهد.