پرونده هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با عنوان ششمی ایران بسته شد پرونده هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با عنوان ششمی ایران بسته شد
پرونده هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با برگزاری مراسم اختتامیه در جاکارتا بسته شد و مشعل این بازیها نیز تا دوره بعدی خاموش شد.  هجدهمین... پرونده هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با عنوان ششمی ایران بسته شد

پرونده هجدهمین دوره بازیهای آسیایی با برگزاری مراسم اختتامیه در جاکارتا بسته شد و مشعل این بازیها نیز تا دوره بعدی خاموش شد.

 هجدهمین دوره بازیهای آسیایی از روز ۲۷ مرداد با حضور ۳۷ کشور از قاره کهن به میزبانی جاکارتا و چند شهر اندونزی آغاز شد و عصر روز یکشنبه ۱۱ شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.

کاروان ورزش ایران که با ۳۷۸ ورزشکار در این دوره از بازیها حضور یافته بود، با کسب ۶۲ مدال شامل ۲۰ مدال طلا، ۲۰ مدال نقره و ۲۲ مدال برنز و کسب عنوان ششم به کار خود پایان داد. 

ندا شهسواری عضو تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران به عنوان پرچمدار کشورمان در مراسم اختتامیه حضور داشت. برخی مسئولان ورزش نیز که هنوز به ایران برنگشته اند در این مراسم حضور داشتند.

به گزارش مهر؛ در پایان هجدهمین دوره بازیهای آسیایی کاروان های چین، ژاپن و کره جنوبی عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. دوره بعدی این بازیها به میزبانی چین و در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

مسعود نوری جاوید

مسعود نوری جاوید