مأمور نفوذی ساحفاسا (سازمان حفاظت‌اطلاعات سپاه) میان دراویش کیست؟ نامش چیست و با کدام چهره‌ میان دراویش نفوذ کرده؟

0
463

یکی از اقشار که مورد هدف‌گذاری دو سازمان امنیتی «اطلاعات سپاه» و «حفاظت اطلاعات سپاه» قرار گرفت، دراویش گنابادی بودند. این قشر مذهبی که غالبا در امور سیاسی دخالتی ندارند، پتانسیل بالایی برای پروژه از پیش ذکر شده دارند. این پتانسیل موجب شده آنان همواره مورد هدف‌گزاری سازمان‌های امنیتی جمهوری اسلامی باشند. برای این منظور «نفوذ» میان آنان و کسب «آتو» یا «گستراندن تورهای فساد مالی و اخلاقی» از اولویت‌های سپاه بوده است.

یکی از افرادی که در میان این قشر مذهبی موجه نفوذ کرده، «امید محمدنژاد» است. وی مسئول «جمع‌آوری پنهان سازمان حفاظت اطلاعات سپاه» (ساحفاسا) است و فعالیت‌های جاسوسی را علیه این قشر مذهبی برای دو سازمان «ساس» و «ساحفاسا» انجام می‌دهد. او تا کنون عامل قلع‌وقمع بسیاری از دراویش گنابادی در قبال مظالم حاکمیت در حق آنان بوده است.

16465547_273429463087319_317422757761515520_n

«امید محمدنژاد» پیش‌تر مدتی در میان کارتل‌های کلان اقتصادی و مدتی نیز در میان هنرمندان نفوذ کرده بود و ارتباط بسیار خوبی با مهره‌ی امنیتی‌ها در میان هنرمندان (محمدرضا شریفی‌نیا) داشته و در دفتر وی نیز تردد می‌کند. وی مدتی در «ساحفاسا» و مدتی دیگر در «اط. نمسا» فعالیت داشته و در زمان انتقال سردار «حسین اشتری» به «اطلاعات ناجا»، با وی به این یگان منتقل شده است. وی مدتی بعد به سازمان اطلاعات سپاه تهران (دوره فرماندهی بیگی) منتقل و مدتی را نیز در آن یگان فعالیت می‌کند. هم‌چنین روابط «محمدنژاد» با جانشین پیشین «ساحفاسا» (سردار طاهری) که اکنون به قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران منتقل شده، بسیار خوب گزارش شده است. وی در «اداره ادیان و فرق» که به صورت موازی با وزارت اطلاعات در سازمان اطلاعات سپاه ایجاد شده، فعالیت می‌کند. مسئولیت این اداره با «محراب حسینی» و جانشینی وی نیز «سرهنگ ثابت» است که مقر آن در بزرگراه یادگار امام واقع شده است.

ywe3955888lpk-small

بر اساس افشاگری آمد نیوز، «محمدنژاد» طی مدتی که با هنرمندان ارتباط داشته، از برخی زنان هنرمند «جمع‌آوری پنهان» انجام داده تا در مواقع حساس، برخی از این زنان از ترس پرونده‌های بعضا اخلاقی، با حاکمیت همراه باشند. پس از آن به میان کارتل‌های اقتصادی «داریوش افراشته»، «علی ترامشلو» و «رسول علاقبندان» نفوذ داده شد تا از این کارتل‌ها نیز «جمع‌آوری پنهان اطلاعاتی» انجام داده و در اختیار ساس، قرار دهد. به طور مثال وی برای «داریوش افراشته» و «رسول علاقبندان» ۴۰ صفحه گزارش و اسناد به همراه ۴ ساعت فیلم به سازمان اطلاعات سپاه ارائه داد.

«محمدنژاد» هم‌چنین از سوی «ساحفاسا» و «ساس»، مسئول زد و بند مالی با کارتل‌های اقتصادی طرف قرارداد با قرارگاه خاتم‌الانبیاء شد و برای دکتر هوشمند و سردار عبداللهی، باج‌گیری اقتصادی می‌کرد. وی در ازای بخشی از این خدمات به مجموعه‌ی امنیتی سپاه، یک باب واحد مسکونی ۲۳۵ متری در مهرشهر کرج، چهار بانده از «قرارگاه اقتصادی حراء» (زیر مجموعه قرارگاه خاتم) هدیه گرفت. ارزش این ملک مسکونی یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.
«امید محمدنژاد» هم‌چنین روابط نزدیک اقتصادی با «حمزه» و «حمید» دو تن از فرزندان سردار سیدیحیی رحیم‌صفوی دارد اما از آن سو، گزارش فعالیت آنان را نیز به «ساحفاسا» به طور مرتب ارسال می‌کند.

این خبر توسط خبرنامه ملّی ایرانیان تکمیل خواهدشد..

مطلب قبلیرونمایی از سکه جدید ۵ هزار ریالی
مطلب بعدیواکنش اینستاگرامی رئیسی پس از تایید صحت انتخابات
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...