تلاش آنکارا برای استرداد بانکدار متهم به دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی از آمریکا به ترکیه تلاش آنکارا برای استرداد بانکدار متهم به دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی از آمریکا به ترکیه
آنکارا می‌گوید ممکن است محمد هاکان آتیلا، از مدیران ارشد بانک خلق ترکیه که در ایالات متحده دوران محکومیت خود را می‌گذراند، به ترکیه... تلاش آنکارا برای استرداد بانکدار متهم به دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی از آمریکا به ترکیه

آنکارا می‌گوید ممکن است محمد هاکان آتیلا، از مدیران ارشد بانک خلق ترکیه که در ایالات متحده دوران محکومیت خود را می‌گذراند، به ترکیه بازگردانده شود.

روزنامه حریت چاپ ترکیه روز سه‌شنبه این خبر را به نقل از مولود چاوش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه منتشر کرده است.

محمد هاکان آتیلا، به دلیل دست داشتن در دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی، در ماه مه امسال در آمریکا محاکمه و به ۳۲ ماه زندان محکوم شد.

دادستان‌های آمریکا وی را متهم کرده‌اند با همکاری برخی دیگر، از جمله «رضا ضراب» تاجر ایرانی-ترکیه‌ای که قبلا به جرم خود اعتراف کرده، به تهران برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده‌ است.

پرونده این بانکدار ۴۷ ساله و احتمال جریمه شدن بانک خلق ترکیه، یکی از مسائلی است که در چند سال اخیر بر روابط آنکارا و واشنگتن تأثیر منفی گذاشته است.

به گزارش صدای آمریکا؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز گفته است با رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص صحبت کرده و به گفته او در «مسیر مثبت» هستند.

مسعود نوری جاوید

مسعود نوری جاوید

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است.

اولین نظر دهنده باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *