ترور مدیر تلویزیون جم و پیدایش دوشبکه تلویزیونی تازه در لندن؛ فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی ترور مدیر تلویزیون جم و پیدایش دوشبکه تلویزیونی تازه در لندن؛ فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی
هم زمان با ترور سعید کریمیان مدیر و مالک شبکه جم تی وی، قرار است دو شبکه تازه فارسی زبان در لندن گشایش یابند.... ترور مدیر تلویزیون جم و پیدایش دوشبکه تلویزیونی تازه در لندن؛ فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی

هم زمان با ترور سعید کریمیان مدیر و مالک شبکه جم تی وی، قرار است دو شبکه تازه فارسی زبان در لندن گشایش یابند. ایران اینترنشنال نام شبکه ای است که از چند ماهواره معروف بطور هم زمان پخش خواهد شد. گفته می شود برای راه اندازی این شبکه فارسی زبان که پیش از آغاز کار به سی ان ان فارسی شهرت یافته است پنجاه میلیون دلار بودجه درنظر گرفته شده است.

iran_inter
در این شبکه شماری از ایرانیان سرشناس که پیشینه خدمت در شبکه های صدای آمریکا، بی بی سی، من و تو و… دارند مشغول بکار می باشند. از این شبکه به عنوان رقیبی تازه برای بی بی سی، من و تو و صدای آمریکا نام برده می شود. همه کارکنان این شبکه جدید از اصلاح طلبان حکومت اسلامی می باشند.

روشن نیست چرا در تبلیغات غیر مستقیم این شبکه، از شبکه جم که مدیرش دو هفته پیش در شهر استانبول ترور شد به عنوان رقیب نامی برده نشده است. گویا تبلیغاتچی های ایران اینترنشنال پس از کشته شدن سعید کریمیان، دیگر جم تی وی را رقیب خود بشمار نمی آورند !

بیان، نام شبکه فارسی زبان دیگری می باشد که قرار است تا دوهفته دیگر از لندن پخش شود. بیان نام کتاب مقدس بابی ها است و یک رسانه امارات متحده عربی نیز نام؛ ال بیان! دارد.

JXu5yuPw

چند روز پیش نیز بخش فارسی صدای اسرائیل تعطیل شد. بسته شدن بخش فارسی صدای اسرائیل باعث شد تا شماری از رادیو تلویزیون های فارسی زبان که از کالیفرنیا بسوی ایران پخش می شدند با کمبود بودجه روبرو شوند. رادیو اسرائیل برای رله کردن برنامه های خود ماهانه مبالغی میان ششصد تا هزار و پانصد دلار به برخی از رادیو تلویزیون های لوس آنجلسی می پرداخت.

دو شبکه جم تی وی و من تو از پربیننده ترین شبکه های فارسی زبان می باشند که توانسته اند بی بی سی و صدای آمریکا را پشت سر بگذارند. چند ماه پیش بخش فارسی شبکه تلویزیونی یورو نیوز بسته شد.

ترور سعید کریمیان مدیر و مالک جم تی وی می تواند به بسته شدن شبکه جم تی وی بیانجامد و راه را برای شبکه های جدید لندنی هموار نماید.
پانزدهم می ۲۰۱۷

فرامرز دادرس

فرامرز دادرس

فرامرز دادرس کارشناس اطلاعاتی، تحلیلگر مسائل اطلاعاتی، امنیتی و نظامی از افسران پیشین گارد شاهنشاهی است و در زمینه های اطلاعات، ضد اطلاعات و ضد جاسوسی دارای تخصص و تجربه می باشد. آخرین سمت او پیش از انقلاب افسر عملیات، حفاظت، آموزش و طرح پادگان سلطنت آباد تهران بود. وی سپس به نهضت مقاومت ملی ایران به رهبری دکتر شاپور بختیار پیوست. در فرانسه سال ها در رشته های کامپیوتر، مدیریت شبکه، فناوری اطلاعات و ارتباطات کار کرده و هم اکنون مسئول حفاظت و ایمنی کار در یک شرکت بین المللی می باشد. از وی تاکنون شماری مقاله ، ترجمه و گزارش های تحقیقی به زبان های فارسی و فرانسه منتشر شده است.