آمریکا از توافق هسته ای خارج شد آمریکا از توافق هسته ای خارج شد
ترامپ گفت: من امروز اعلام می‌کنم که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج می‌شود. فرمانی را امضا می‌کنم که تحریم‌های هسته‌ای ایران دوباره برقرار شود.... آمریکا از توافق هسته ای خارج شد

ترامپ گفت: من امروز اعلام می‌کنم که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج می‌شود. فرمانی را امضا می‌کنم که تحریم‌های هسته‌ای ایران دوباره برقرار شود. به رژیمی که شعار مرگ بر آمریکا ورد زبان آن است،‌ اجازه نمی‌دهیم به سلاح اتمی دست یابد.
رئیس جمهوری آمریکا از نقش منطقه‌ای ایران انتقاد کرد و توافق هسته‌ای را فاجعه بار خواند که باعث رسیدن پول های کلان به دست ایران شده است. دونالد ترامپ گفت شواهد غیر قابل انکار دارد که ایران به توافق پایبند نبوده است. او به اسناد بنیامین نتانیاهو اشاره کرد.

او گفت: بودجه نظامی ایران در دوره اجرای برجام ۴۰ برابر شده است. این توافق این قدر بد مذاکره شده، که حتی اگر آن کنار گذاشته شود، ایران به راحتی می‌تواند فعالیت‌های خود را از سربگیرد.

ترامپ افزود: بخشی از توافق که اجازه میدهد ایران به آستانه تولید سلاح برسد (بند غروب) غیر قابل قبول است… بازرس‌ها اجازه ندارند از خیلی از اماکن هسته‌ای دیدار کنند.وو توافق جلوی برنامه موشکی بالستیک را نگرفت.

دونالد ترامپ پس از پایان سخنرانی‌اش یک فرمان اجرایی برای بازگرداندن تحریم‌های تعلیق شده ایران را امضاء کرد و نسخه امضاء شده را جلوی دوربین‌ها نشان داد. یکی از خبرنگارن دو بار پرسید:‌ آقای رئیس‌جمهوری، چطوری کنار گذاشتن این توافق به امنیت آمریکا کمک می‌کند؟ ولی آقای ترامپ به این سوال پاسخ نداد.

تیم خبری

تیم خبری